Ειδήσεις &
Τοπικά Νέα

Ελλάδα    »    Ειδήσεις & Νέα

life.gr

Συγκλονίζει ο αδερφός του Στάθη Ψάλτη: «Ο Στάθης είχε ξαναπεθάνει»

Ο αδερφός του Στάθη Ψάλτη, Γιάννης Ρώτας, παραχώρησε μια αποκαλυπτική συνέντευξη ένα μήνα μετά το θάνατο του αγαπημένου ηθοποιού. Ο ίδιος συγκλόνισε με την αποκάλυψη πως στο παρελθόν ο Στάθης Ψάλτης είχε 'πεθάνει&raquo ...

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 11:28 am


Μίνα Αρναούτη: Φωτογραφίζεται με μαγιό και μιλά για την τελευταία νύχτα του Παντελίδη [photo]

'Η 18η Φεβρουαρίου για κάποιους έχει ταυτιστεί με τον θάνατο του Παντελίδη, για μένα όμως σημαίνει ότι κατάφερα να ζήσω', δηλώνει η Μίνα Αρναούτη στο περιοδικό 'You Weekly' ...

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 11:17 am


Πρώτη εικόνα: Το American Crime Story στα ίχνη της δολοφονίας Versace

Ο τρίτος κύκλος του 'American Crime Story' εξερευνά τα 'φονικά' παρασκήνια του λαμπερού κόσμου της μόδας.

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 11:13 am


Φ. Μπόμπολας: Καθαρά, δημόσια και χωρίς σκοπιμότητες η πώληση του 20% του Mega

Δήλωση για την πώληση του 20% του Mega στον Ιβάν Σαββίδη, έκανε ο Φώτης Μπόμπολας. Η δήλωσή του που δημοσιεύτηκε στην εφημερίδα 'Εθνος' έχει ως εξής:

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 11:03 am


Εκπληκτικές φωτογραφίες άγριων ζώων! [photos]

Ο Vadim Trunov είναι ένας από τους πιο δημοφιλείς φωτογράφους άγριας φύσης. Παραπάνω θα δείτε μερικές από τις φωτογραφίες που επιλέξαμε από τις πιο πρόσφατες δουλειές του.

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 11:00 am


Ο Τομ Κρουζ επιβεβαιώνει το σίκουελ του «Top Gun»

Ο διάσημος σταρ ξεκίνησε τις συνεντεύξεις για την προώθηση της 'Μούμιας' και μέσα από αυτές έβγαλε ζουμερό νέο.

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 10:59 am


Ακλόνητος Αλαφούζος! Οσα λέει με Λυμπερόπουλο

Από το βράδυ της περασμένης Τετάρτης, μετά τα όσα έγιναν στον αγώνα με τον ΠΑΟΚ, αλλά και τις τοποθετήσεις του Χρήστου Παναγόπουλου περί προχωρημένων σκέψεων του Γιάννη Αλαφούζου για αποχώρησή του απ' την ομάδα, δημιουργήθηκε ένα κλίμα απόλυτης αβεβαιότητας και ανασφάλειας σ' ...

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 10:44 am


18χρονη βγάζει στο «σφυρί» την παρθενιά της για χρηματοδότηση σπουδών! [photos]

Τα πράγματα είναι απλά... Οποιος δώσει τα πιο πολλά, θα κάνει σεξ με μια 18χρονη, η οποία θα έχει την παρθενική της εμπειρία με την πλειοδότη της. Δεν θα βγει βέβαια, στον οίκο... Christie' ...

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 10:37 am


Σάκης Ρουβάς για Survivor: «Κατάλαβα ότι κάτι δεν πήγαινε καλά...» [vds]

Ο Σάκης Ρουβάς μπήκε στο Survivor και έκανε έκπληξη σε όλους τους παίκτες που τον είδαν ξαφνικά στην παραλία του νησιού. Ο Έλληνας σταρ, ωστόσο, περίμενε ότι θα έρθουν όλοι μαζί και όχι οι μισοί, κάτι που τον παραξένεψε και τόνισε μετά στην κάμερα πως κατάλαβε ότι κάτι δεν πήγαινε καλά.&nbsp ...

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 10:34 am


Το «άγχος των εξετάσεων»: Πώς η πίεση των γονιών μεταφέρεται στα παιδιά

Οι απολυτήριες και προαγωγικές εξετάσεις έχουν ήδη ξεκινήσει, ενώ, σε δυο εβδομάδες, οι υποψήφιοι θα πάρουν μέρος στις πανελλαδικές. Το 'άγχος των εξετάσεων' είναι παρόν όχι μόνο για τους μαθητές, όπως θα περίμενε κανείς, αλλά βασανίζει και πολλούς γονείς ...

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 10:21 am


Προσοχή! Λεμόνια lime και grapefruit είναι βλαβερά για τον σκύλο μας [vds]

Στο YouTube μπορείς να βρεις πολλά και ενδιαφέροντα βίντεο με εκπαιδευτικό χαρακτήρα. Υπάρχουν όμως και ανεύθυνοι κηδεμόνες κατοικίδιων που ανεβάζουν βίντεο στα οποία βλάπτουν τα ζώα, πολλές φορές χωρίς να το γνωρίζουν .

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 10:15 am


Αγρια επεισόδια στη Λεμεσό: Αυτοκίνητο έπεσε πάνω σε οπαδούς! [vds]

Εκτός ελέγχου έχει τεθεί η κατάσταση στην Κύπρο με τα επεισόδια στο πλαίσιο των αγώνων του ποδοσφαίρου, καθώς για άλλη μια φορά, επικράτησε χάος στο νησί και συγκεκριμένα στην Λεμεσό.

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 10:02 am


Ο Δήμος Χανίων τοποθετεί ταΐστρες και ποτίστρες για τα αδέσποτα ζώα

Είκοσι ταΐστρες και ποτίστρες για τη φροντίδα των αδέσποτων ζώων προσέφερε στον Δήμο Χανίων ο Εμπορικός Σύλλογος της πόλης.

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 10:00 am


Ηλεία: 42χρονος Αλβανός είχε στο κινητό του πάνω από 500 γυμνές φωτογραφίες κοριτσιών!

Το κουβάρι μιας υπόθεσης πορνογραφίας ανηλίκων και προσέλκυσης παιδιών για γενετήσιους λόγους μέσω διαδικτύου, κατάφεραν να ξετυλίξουν οι αστυνομικοί του Α.Τ. Βάρδας και να φτάσουν στη σύλληψη ενός 42χρονου υπηκόου Αλβανίας, σε συνεργασία με τη Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος ...

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 9:34 am


Survivor: Έξαλλος ο Αγγελόπουλος με τον Μισθοφόρο! «Ντροπή σου» [vds]

Η “κλοπή” στο αγώνισμα του Survivor για την οποία κατηγορούν οι Μαχητές τον Γιώργο Αγγελόπουλο και κατ' επέκταση τους Διάσημους έκανε άνω κάτω τους παίκτες. Μετά το τέλος και του επαναληπτικού αγώνα, τον οποίο κέρδισαν οι Μαχητές και πήραν το έπαθλο, ο&nbsp ...

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 9:27 am


Σολωμού και Κουρούμπαλης πήραν παράταση στον έρωτα τους

Παράταση μέχρι τις 18 Ιουνίου παίρνει στο Θέατρο Ιλίσια-Βολανάκης η ανατρεπτική ερωτική κωμωδία "Ένας σκύλος που τον έλεγαν Φρίκη" με την Μαρία Σολωμού και τον Δημήτρη Κουρούμπαλη. Πρόκειται για την ανορθόδοξη πορεία της σχέσης ενός ζευγαριού σε σκηνοθεσία των So7 (Φρόσω Κορρού, Δ ...

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 9:27 am


Η σοκολάτα σύμμαχος κατά της αρρυθμίας της καρδιάς!

Η κατανάλωση μέτριων ποσοτήτων σοκολάτας σχετίζεται με σημαντικά μειωμένο κίνδυνο να διαγνωσθεί ένας άνθρωπος με κολπική μαρμαρυγή, μια συχνή και επικίνδυνη μορφή καρδιακής αρρυθμίας, σύμφωνα με μια νέα αμερικανο-δανική επιστημονική έρευνα.

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 9:11 am


Survivor: Ο Σάκης Ρουβάς στην καλύβα - Μαγειρεύει ρύζι, ανοίγει καρύδες [photo+vds]

Με τον απόλυτο Έλληνα ποπ σταρ, τον Σάκη Ρουβά γιόρτασαν οι Διάσημοι και οι Μαχητές τις 100 μέρες στον Άγιο Δομίνικο. Στο χθεσινό επεισόδιο του Survivor οι παίκτες είχαν αγώνα επάθλου, αλλά και μια μεγάλη έκπληξη να τους περιμένει στην παραλία τους.&nbsp ...

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 9:01 am


Τέλος από την Μπιλμπάο ο Βαλβέρδε - Μια ανάσα από την Μπαρτσελόνα!

Με μια δήλωση που αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα της, η Αθλέτικ Μπιλμπάο ανακοίνωσε ότι 'ο Ερνέστο Βαλβέρδε δεν θα συνεχίσει ως προπονητής της πρώτης ομάδας'.

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 8:58 am


Συναγερμός στη Βρετανία: Στρατιώτες στους δρόμους - Φόβοι για νέα τρομοκρατική επίθεση

Στρατιώτες θα αναπτυχθούν σήμερα στους δρόμους της Βρετανίας πραγματοποιώντας περιπόλους, μετά την αναβάθμιση του επιπέδου ασφάλειας από 'σοβαρό' σε 'κρίσιμο'.

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 8:52 am


Καιρός: Ερχονται βροχές, καταιγίδες και χαλάζι [αναλυτική πρόγνωση]

Στη Θεσσαλία, τις Σποράδες και την Μακεδονία θα σημειωθούν σήμερα Τετάρτη τοπικές βροχές και σποραδικές καταιγίδες που είναι πιθανόν κατά τόπους να είναι ισχυρές και να συνοδεύονται από χαλαζοπτώσεις με πρόσκαιρη εξασθένηση το βράδυ ...

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 8:36 am


Αστυνομικός αυτοκτόνησε με το υπηρεσιακό του όπλο - Αφησε και σημείωμα

Έβαλε το υπηρεσιακό του πιστόλι στον κρόταφο και αυτοπυροβολήθηκε.... Ο λόγος για έναν 48χρονο αστυνομικό από τη Φωκίδα, που υπηρετούσε στο Α.Τ. Ευπαλίου.

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 8:33 am


Αυτός είναι ο 22χρονος τζιχαντιστής που σκότωσε 22 άτομα στο Μάντσεστερ [photo]

Την πρώτη φωτογραφία του Σαλμάν Αμπέντι, του 22χρονου που αιματοκύλισε το βράδυ της Δευτέρας τη συναυλία στο Μάντσεστερ, σκοτώνοντας 22 άτομα και τραυματίζοντας άλλα 59, έδωσαν στη δημοσιότητα οι βρετανικές αρχές.

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 8:30 am


16 διάσημες (+ένας άντρας) που έκαναν λιποαναρρόφηση [photos]

Μπορεί η αυξητική στήθους να είναι στις πρώτες θέσεις των πλαστικών επεμβάσεων που επιλέγουν οι γυναίκες στην εποχή μας, όμως και η λιποαναρρόφηση είναι εξίσου δημοφιλής!

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 8:30 am


Θρίλερ: Δυο απανθρακωμένα πτώματα σε Σκαραμαγκά, Καβούρι

Δύο άτομα εντοπίστηκαν απανθρακωμένα, τα ξημερώματα, κατά τη διάρκεια κατάσβεσης πυρκαγιών σε σταθμευμένα αυτοκίνητα, στον Σκαραμαγκά και στο Καβούρι.&nbsp ...

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 8:24 am


Μετά τα χαράτσια στην ΔΕΗ, έρχονται νέα και στο νερό!

Ενα ακόμη χαράτσι θα κληθούν να αντιμετωπίσουν όλοι οι Ελληνες, κυρίως οι αγρότες με μεγάλες καλλιέργειες. Ο λόγος για το.. ...

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 8:23 am


Με έμφραγμα στο νοσοκομείο ο Δημήτρης Βίτσας - Υπεβλήθη σε επέμβαση

Ο αναπληρωτής υπουργός Εθνικής Άμυνας ένιωσε έντονη δυσφορία λίγο μετά τα μεσάνυχτα και χρειάστηκε να μεταφερθεί στο Ναυτικό Νοσοκομείο. Οι γιατροί του νοσοκομείου διέγνωσαν συμπτώματα εμφράγματος σε επέμβαση.

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 8:15 am


Μάντσεστερ: Συγκλονιστική μαρτυρία Ελληνα γιατρού: Παραλάβαμε τραυματίες πολεμικού πεδίου [vds]

'Οι άνθρωποι που παραλάβαμε είχαν τραύματα πολεμικού πεδίου. Έρχονταν τραυματισμένοι γονείς και παιδιά που έπρεπε να τους χωρίσουμε. Ήταν σα να είχαν χτυπηθεί από χειροβομβίδες. Εχουμε παιδιά διασωληνωμένα, σε κρίσιμη κατάσταση...&raquo ...

Δημοσιεύθηκε στις 23 May 2017 | 10:57 pm


Η Μελάνια σνόμπαρε πάλι δημοσίως τον Τραμπ! Τον απέφυγε άλλη μια φορά επιδεικτικά! [vds]

Για άλλη μια φορά, η Μελάνια Τραμπ γείωσε τον Ντόναλντ Τραμπ κατά την άφιξή τους στην Ιταλία, καθώς αρνήθηκε να του πιάσει το χέρι!&nbsp ...

Δημοσιεύθηκε στις 23 May 2017 | 10:37 pm


Τρόμος στη Λάρισα: Πέταξαν χειροβομβίδα σε αυλή σπιτιού

Στιγμές τρόμου έζησαν οι ένοικοι ενός σπιτιού στη συνοικία των Αμπελοκήπων στη Λάρισα, όταν διαπίστωσαν ότι στην αυλή του σπιτιού τους που βρίσκεται δίπλα στο ανάχωμα, υπήρχε μία χειροβομβίδα!

Δημοσιεύθηκε στις 23 May 2017 | 10:30 pm







Φιλικοί ιστότοποι:









www.vimaorthodoxias.gr