Ειδήσεις &
Τοπικά Νέα

Ελλάδα    »    Ειδήσεις & Νέα

life.gr

Τραμπ: Ελλάδα! Είναι σε μία τρομερή κατάσταση, είναι απαίσιο...

'Ελλάδα! Είναι σε τόσο τρομερή κατάσταση εκεί, είναι απαίσιο' απάντησε ο Ντόναλντ Τραμπ σε ερώτηση που δέχθηκε για το ελληνικό ζήτημα, σπεύδοντας να ρωτήσει το δημοσιογράφο: 'Είσαι Έλληνας;'.

Δημοσιεύθηκε στις 25 April 2017 | 6:38 pm


Ανατροπή στη δίκη Γρηγορόπουλου! Τι καταγγέλλει η μητέρα του [vds]

Η εκδίκαση της υπόθεσης της δολοφονίας του 15χρονου μαθητή, τον Δεκέμβριο του 2008 ξεκίνησε και η Βερτζιν Τσαλικιάν τόνισε πως όλα έγιναν στο πλαίσιο του σχεδίου Πυθία.

Δημοσιεύθηκε στις 25 April 2017 | 6:25 pm


Η αποκαλυπτική πόζα της Κατερίνας Στικούδη ανέβασε επικίνδυνα τον υδράργυρο [photo]

Η Κατερίνα Στικούδη μας έχει συνηθίσει σε σέξι και καυτές πόζες, αλλά για μία ακόμα φορά κατόρθωσε να μοιράσει εγκεφαλικά στους φαν της με την παρακάτω φωτογραφία που ανέβασε στο προφίλ της στο Instagram.

Δημοσιεύθηκε στις 25 April 2017 | 5:53 pm


Γάλλος δήμαρχος παραιτείται επειδή «οι μ... δημότες ψήφισαν Λεπέν!»

Με παραίτηση απειλεί ο δήμαρχος μιας γαλλικής πόλης, ο οποίος εξοργίστηκε από την επιλογή των πολιτών του να ψηφίσουν στην πλειοψηφία τους τη Λεπέν, αναδεικνύοντάς την πρώτη στην περιοχή.

Δημοσιεύθηκε στις 25 April 2017 | 5:45 pm


Ειδεχθές έγκλημα: Κάμερα καταγράφει την δολοφονία μιας φαρμακοποιού με 20 μαχαιριές [vds]

Την φρικιαστική δολοφονία μιας φαρμακοποιού κατέγραψε κλειστό κύκλωμα τηλεόρασης ...

Δημοσιεύθηκε στις 25 April 2017 | 5:32 pm


Ξύλο μεταξύ φοιτητών στο ΑΠΘ - Στο νοσοκομείο μεταφέρθηκε μία φοιτήτρια

Ένταση και ξύλο μεταξύ φοιτητών σημειώθηκε το μεσημέρι της Τρίτης μέσα στους χώρους του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης. Σύμφωνα με το thestival.gr, περίπου 60 φοιτητές των ΕΑΑΚ κινήθηκαν εναντίον 20 φοιτητών της ΔΑΠ- ΝΔΦΚ.

Δημοσιεύθηκε στις 25 April 2017 | 5:17 pm


Αυτός είναι ο δράστης της επίθεσης με σφυρί στον Τάκη Τσουκαλά - Συνελήφθη άμεσα [photos]

Ο 36χρονος δράστης της επίθεσης στον Τάκη Τσουκαλά με σφυρί στο ύψος του Εκθεσιακού του ΟΛΠ, συνελήφθη άμεσα. Αμέσως στο σημείο έσπευσαν ισχυρές δυνάμεις και πέρασαν χειροπέδες στον 36χρονο χρήστη ναρκωτικών.

Δημοσιεύθηκε στις 25 April 2017 | 4:51 pm


Survivor: Ντάνος & Ευριδίκη στα πιο ξεκαρδιστικά memes από το πάρτι! [photos]

Το πάρτι της ένωσης των Διασήμων και των Μαχητών δεν τρέλανε μόνο τα μηχανάκια τηλεθέασης εκτοξεύοντας το Survivor και τον ΣΚΑΪ για μία ακόμα φορά στην κορυφή, αλλά αποτέλεσε πηγή έμπνευσης και πάλι για αμέτρητα memes που πλημμύρισαν τα social media σκορπώντας γέλιο στους χρήστες.&nbsp ...

Δημοσιεύθηκε στις 25 April 2017 | 4:44 pm


Φρίκη: Σκότωσε την 11 μηνών κόρη του και αυτοκτόνησε μεταδίδοντας live στο Facebook

Ενας άνδρας στην Ταϊλάνδη σκότωσε την μόλις 11 μηνών κόρη του και στη συνέχεια αυτοκτόνησε, μεταδίδοντας την αυτοκτονία live μέσα από το Facebook, σύμφωνα με την ανακοίνωση της αστυνομίας της χώρας.

Δημοσιεύθηκε στις 25 April 2017 | 4:31 pm


Απίστευτο: Βρέθηκε και επέστρεψε στην οικογένειά της γυναίκα που ήταν αγνοούμενη επί 10 χρόνια!

Ξαναβρήκε την οικογένειά της, χάρη στην ενεργοποίηση του 'SILVER ALERT Αγνώστων Στοιχείων', η κυρία Μαρία Χερσονιτάκη, που είχε βρεθεί περιπλανώμενη στις 26/03/2017!

Δημοσιεύθηκε στις 25 April 2017 | 4:25 pm


Συνελήφθη 19χρονος Πακιστανός για συμμετοχή στη δολοφονία ομοεθνή του

Συνελήφθη σε περιοχή της δυτικής Αχαΐας ένας 19χρονος υπήκοος Πακιστάν, ο οποίος, σύμφωνα με την αστυνομία, συμμετείχε στην ανθρωποκτονία 30χρονου ομοεθνή του, που είχε γίνει στις 20 Μαρτίου στον Πύργο.

Δημοσιεύθηκε στις 25 April 2017 | 3:46 pm


Δελαπόρτας: «Η Χρονοπούλου είναι μια χαρά στην υγεία της» [photo]

Ο γνωστός ηθοποιός Μάκης Δελαπόρτας με ανάρτησή του στον προσωπικό του λογαριασμό στο facebook, έσπευσε να διαψεύσει την είδηση ότι η Μαίρη Χρονοπούλου εισήχθη εσπευσμένα στο νοσοκομείο.

Δημοσιεύθηκε στις 25 April 2017 | 3:17 pm


O Guardian αποθεώνει τρία ελληνικά νησιά: Μπλε σαν photoshop! [photos]

'Υπάρχει ένα μπλε που μοιάζει να γίνεται πραγματικότητα μόνον με τη φύση του photoshop, αλλά που όμως είναι αληθινό γύρω από τα νησιά της Δωδεκανήσου'. Αυτό διαπίστωσε&nbsp ...

Δημοσιεύθηκε στις 25 April 2017 | 3:09 pm


Χρήστος Φερεντίνος: Ποια η σχέση του σήμερα με την πρώην σύζυγό του Σοφία Παυλίδου [vds]

Πριν λίγους μήνες σα βόμβα έσκασε η είδηση ότι Χρήστος Φερεντίνος και Σοφία Παυλίδου χωρίζουν και σε συνέντευξή του στην εκπομπή DOT που προβάλλεται κάθε Σαββατοκύριακο από το MegaOne Κύπρου, ο παρουσιαστής μίλησε για τη σχέση του σήμερα με την πρώην σύζυγό του: ...

Δημοσιεύθηκε στις 25 April 2017 | 3:02 pm


Ο πόλεμος του Βιετνάμ ξαναφέρνει τον Μάικλ Μαν στην τηλεόραση

Ένα βιβλίο που κυκλοφορεί τον επόμενο μήνα και περιγράφει τα αιματηρά γεγονότα της μάχης του Χουέ το 1968, προκάλεσε τον θαυμασμό του σκηνοθέτη που ετοιμάζεται να το μεταφέρει στη μικρή οθόνη.

Δημοσιεύθηκε στις 25 April 2017 | 2:48 pm


Θύμα επίθεσης ο Τάκης Τσουκαλάς - Τον χτύπησαν με σφυρί στο κεφάλι

Θύμα επίθεσης έπεσε, ο γνωστός Ολυμπιακός και τηλεπερσόνα Τάκης Τσουκαλάς. Νεαρός άνδρας επιτέθηκε εναντίον του στην Ακτή Μιαούλη έξω από τον δημοσιογραφικό όμιλο 'Παραπολιτικά&raquo ...

Δημοσιεύθηκε στις 25 April 2017 | 2:47 pm


Τραγωδία στην Αλεξάνδρας: Μία νεκρή από πυρκαγιά σε διαμέρισμα

Πυρκαγιά ξέσπασε το μεσημέρι της Τρίτης σε διααμέρισμα στη Λεωφόρο Αλεξάνδρας, ενώ σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες ανασύρθηκε νεκρή μία ηλικιωμένη γυναίκα.&nbsp ...

Δημοσιεύθηκε στις 25 April 2017 | 2:34 pm


Στην Αθήνα οι Θεσμοί - Αρχίζουν ξανά οι διαπραγματεύσεις [vds]

Με αντικείμενο το θέμα της αγοράς ενέργειας (στις 17.00) αρχίζουν εκ νέου σήμερα οι συναντήσεις της διαπραγματευτικής ομάδας της κυβέρνησης με τους επικεφαλής των κλιμακίων των θεσμών. Στις 19.00&nbsp ...

Δημοσιεύθηκε στις 25 April 2017 | 2:24 pm


12 διάσημοι που είναι πιο πλούσιοι από τους... stars! [photos]

Δεν θα μας έκανε καμία πραγματικά εντύπωση αν στη λίστα των πλουσίων διασήμων βλέπαμε ονόματα όπως αυτά της Μαντόνα ή του Μικ Τζάγκερ. Είναι οι βασιλιάδες της μουσικής και το μόνο αναμενόμενο είναι πως έχουν κάνει περιουσία!

Δημοσιεύθηκε στις 25 April 2017 | 2:14 pm


Ελισάβετ Πανέτα: Η Ελληνίδα βασίλισσα των εφέ που κατέκτησε το Χόλιγουντ [photos]

Στα χρόνια της οικονομικής κρίσης, το ισχυρότερο εξαγώγιμο «προϊόν» της χώρας μας είναι οι εκατοντάδες χιλιάδες νέοι επιστήμονες. Υπάρχουν όμως και κάποιες εξαιρέσεις που πάνε κόντρα στο ρεύμα της εποχής ...

Δημοσιεύθηκε στις 25 April 2017 | 2:13 pm


Super deal στη μόδα: H Louis Vuitton αγοράζει την Christian Dior για 12,1 δισ!

Η εταιρία ειδών πολυτελείας LVMH και ο δισεκατομμυριούχος επιχειρηματίας Μπερνάρ Αρνό ανακοίνωσαν σήμερα μια συμφωνία για να απλοποιήσουν τη σχέση τους με την εταιρία Christian Dior εξαγοράζοντας&nbsp ...

Δημοσιεύθηκε στις 25 April 2017 | 1:59 pm


Ανακοίνωση για Survivor: Ο Σάκης Ρουβάς στον Άγιο Δομήνικο

Η παραγωγή του Survivor με επίσημη ανακοίνωση έκανε γνωστό ότι ο Σάκης Ρουβάς πρόκειται τις επόμενες ημέρες να ταξιδέψει στον Άγιο Δομίνικο, καθώς θα συμμετάσχει ως guest star στο τηλεοπτικό ριάλιτι επιβίωσης.

Δημοσιεύθηκε στις 25 April 2017 | 1:56 pm


Έρχονται... 29άρια - Τι καιρό θα κάνει το 3ήμερο της Πρωτομαγιάς [vds]

Ανεβαίνει σταδιακά η θερμοκρασία μέχρι τα τέλη της εβδομάδας, ωστόσο, το τριήμερο της Πρωτομαγιάς δεν αναμένεται εντελώς... καλοκαιρινό. Την Πέμπτη και την Παρασκευή η θερμοκρασία αναμένεται να αγγίξει τους 28 με 29 βαθμούς Κελσίου, στις περισσότερες πεδινές και ηπειρωτικές περιοχές της χώρας.&nbsp ...

Δημοσιεύθηκε στις 25 April 2017 | 1:30 pm


Κερδίστε προσκλήσεις για το «To χειμωνιάτικο παραμύθι» του Σαίξπηρ στο Μέγαρο

Στο πλαίσιο της άφιξης της επερχόμενης παράστασης 'To χειμωνιάτικο παραμύθι&raquo ...

Δημοσιεύθηκε στις 25 April 2017 | 1:24 pm


Στο νοσοκομείο εσπευσμένα η Μαίρη Χρονοπούλου [photo]

Στο 'Ιπποκράτειο' νοσοκομείο, εξαιτίας των σοβαρών καρδιολογικών προβλημάτων που αντιμετωπίζει, μεταφέρθηκε η σπουδαία Ελληνίδα ηθοποιός Μαίρη Χρονοπούλου.

Δημοσιεύθηκε στις 25 April 2017 | 1:18 pm


Ο σκηνοθέτης και οι πρωταγωνιστές του «Πάση Θυσία» ξανασυνεργάζονται

Το Netflix φαίνεται να φέρνει ξανά κοντά το team που ήταν υπεύθυνο για μια από τις καλύτερες ταινίες της χρονιάς, βάζοντάς το σε περιπέτειες της μεσαιωνικής Βρετανίας.

Δημοσιεύθηκε στις 25 April 2017 | 1:05 pm


Η ώρα της... ξεγνοιασιάς: Πότε κλείνουν τα σχολεία για καλοκαίρι