Ειδήσεις &
Τοπικά Νέα

Ελλάδα    »    Ειδήσεις & Νέα

SentraGoal

Στον Απόλλωνα Σμύρνης ο Κασναφέρης

Ο Απόλλων Σμύρνης ανακοίνωσε σήμερα την πρόσληψη του Γιώργου Κασναφέρη, ως νέου εκτελεστικού διευθυντή της ομάδας, που κέρδισε τον προβιβασμό της στη Super League. Ο πρώην διεθνής διαιτητής κατείχε το ίδιο πόστο για τρία χρόνια στη Ξάνθη.&nbsp ...

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 12:30 pm


Στη σκιά του τρόμου... ο τελικός

Ναι, 'το σόου πρέπει να συνεχιστεί', όπως τραγουδούσε ο αξέχαστος Φρέντι Μέρκιουρι. Η UEFA, όμως, μπορούσε, όφειλε, να αναβάλει έστω για λίγες ημέρες τον αποψινό τελικό του Γιουρόπα Λιγκ μεταξύ Αγιαξ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο &laquo ...

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 12:29 pm


Κρας τεστ για την ΑΕΚ η Λεωφόρος

Είναι τόσο ξενέρωτη η διαδικασία των πλέι οφ, είναι τόσο μπλεγμένη με όσα έχουν μεσολαβήσει -επεισόδια και ποινές που είναι στον αέρα για το Κύπελλο αλλά και το πρόσφατο ματς στη Λεωφόρο-, που χάνει κάποιος το νόημα.

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 12:21 pm


«Ανεβαίνει» η περίπτωση του Βάις για τον Ολυμπιακό

Ολο και περισσότερες πιθανότητες κερδίζει η περίπτωση επιστροφής του Βλάντιμιρ Βάις στον Ολυμπιακό. Ο Σλοβάκος εξτρέμ, που για 6 μήνες έπαιξε στον Ολυμπιακό επί Μίτσελ και έφυγε και εξαιτίας των κακών σχέσεων που είχε με τον Ισπανό τεχνικό, θέλει να επιστρέψει στην Ευρώπη και είναι κάτι παραπάνω από θετικός στην προοπτική των πρωταθλητών Ελλάδας.&nbsp ...

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 12:19 pm


Ο ξένος προπονητής που θέλει ο Μαρινάκης και η λύση Λεμονή

Η αναζήτηση του 'εκλεκτού' για τον 'ερυθρόλευκο' πάγκο της νέας σεζόν συνεχίζεται από τους Πειραιώτες, που και χθες δεν είχαν καταφέρει να προχωρήσουν κάποια από τις υποθέσεις που εξετάζουν ...

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 12:04 pm


Η αμήχανη συνάντηση Τραμπ - Πάπα Φραγκίσκου στο Βατικανό

Ο Αμερικανός πρόεδρος Ντόναλντ Τραμπ έφτασε στο Βατικανό σήμερα, όπου συναντήθηκε για 25 λεπτά με τον πάπα Φραγκίσκο, εναντίον του οποίου είχε εκφραστεί σκληρά στη διάρκεια της προεκλογικής εκστρατείας πέρυσι.

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 11:58 am


Συμφώνησε με την Λίβερπουλ ο Κασίγιας!

Ο Ικερ Κασίγιας, που την προσεχή Τρίτη θα γίνει 36 ετών, θα συνεχίσει την καριέρα του στη Λίβερπουλ την επόμενη σεζόν ...

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 11:45 am


Βλέπει Μπουμάλ ο Πανιώνιος!

Τον ξέρουν και τον εμπιστεύονται... Μπορεί ο Ολιβιέ Μπουμάλ στον Παναθηναϊκό να μην απέδωσε τα αναμενόμενα και όσα ήθελαν οι άνθρωποι του 'τριφυλλιού' να δουν απ' αυτόν, όμως στον Πανιώνιο πιστεύουν στις ικανότητές του και ότι δεν ξέχασε την.. ...

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 11:40 am


Το σκέφτονται στον ΠΑΟΚ για Χαρίση

Ο Χάρης Χαρίσης είναι στην αποστολή για το σημερινό παιχνίδι με τον Πανιώνιο, ωστόσο είναι δεδομένο ότι η χρονιά δεν κύλησε όπως θα ήθελε ο νεαρός μέσος, που δεν κατάφερε να καθιερωθεί στις βασικές επιλογές του Βλάνταν Ιβιτς.

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 11:33 am


Ο κόσμος του ΠΑΟΚ ψήφισε Πρίγιοβιτς δαγκωτό!

Ο Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς ήταν ο μεγάλος πρωταγωνίστής του ΠΑΟΚ στη νίκη κόντρα στον Πανιώνιο, στην Τούμπα, χάρη στο υπέροχο τέρμα που πέτυχε, με τον κόσμο να τον ψηφίζει ως τον παίκτη του αγώνα!

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 11:31 am


Τεστ όρασης: Η εικόνα που δείχνει αν έχετε μυωπία ή υπερμετρωπία

Η μυωπία είναι η πιο κοινή αιτία της θολής όρασης. Μπορεί να είναι ήπια, μέτρια ή σοβαρή. Αν έχετε μυωπία, τότε τα αντικείμενα που βρίσκονται σε απόσταση από εσάς φαίνονται θαμπά και εκτός εστίασης. Μπορεί να δείτε ότι χρειάζεται να κλείσετε ελαφρώς τα μάτια σας για να &ldquo ...

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 11:30 am


Το... καυτό καλοκαίρι των Ελλήνων

Πολλά είναι τα σενάρια που διακινούνται αναφορικά με την επόμενη μέρα των Ελλήνων που συνεχίζουν την καριέρα τους στο εξωτερικό, φήμες που όπως είναι λογικό θα εντείνονται όσο πλησιάζουμε προς το τέλος της σεζόν.

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 11:27 am


Το μοντέλο του Ολυμπιακού και η επιστροφή στα... σκληρά!

Επέστρεψα από την Πόλη και, ποιητική αδεία, τολμώ να παραφράσω τον Κωνσταντίνο Καβάφη και να αναρωτηθώ 'και τώρα τι θα γένουμε χωρίς την Ευρωλίγκα, η διοργάνωσις αυτή ήταν μια κάποια λύσις'!

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 11:15 am


Τα δυο ανοικτά μέτωπα του Μίχελ

Ο Λούμπος Μίχελ συνεχίζει τις επαφές του στον δρόμο της ενίσχυσης του ρόστερ και προς αυτήν την κατεύθυνση θα ταξιδέψει την Πέμπτη με προορισμό τη Γαλλία και συγκεκριμένα το Παρίσι ...

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 11:15 am


Νίκη και πρωτιά θέλει ο ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ σήμερα στη Νέα Σμύρνη θα προσπαθήσει να πάρει τη νίκη για να προσθέσει άλλους τρεις βαθμούς στη συγκομιδή του και δύο αγωνιστικές πριν από τη λήξη των πλέι οφ να έχει προβάδισμα στην προσπάθεια που κάνει για την κατάκτηση της πρώτης θέσης. ...

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 11:12 am


Στο στόχαστρο της Γαλατασαράι ο Λέο Μάτος!

Στο στόχαστρο της Γαλατάσαραϊ φέρεται να έχει μπει ο Λέο Μάτος. Ακόμη έναν ποδοσφαιριστή του Δικεφάλου εμφανίζεται να… γλυκοκοιτάζει η “Τσιμ Μπομ” ...

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 11:00 am


Προανήγγειλε την παραμονή του στην Λίβερπουλ ο Κουτίνιο!

Μετά από διαπραγματεύσεις πολλών εβδομάδων ο Φιλίπε Κουτίνιο υπέγραψε, τον περασμένο Φεβρουάριο, την ανανέωση του συμβολαίου του με τη Λίβερπουλ έως το καλοκαίρι του 2022. Ο Κουτίνιο αποφάσισε να συνεχίσει την καριέρα του στα αγγλικά γήπεδα, παρά τη &laquo ...

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 10:50 am


Ψάχνει τρόπο να φέρει Κονέ η ΑΕΚ

Η ΑΕΚ σύμφωνα με την 'Ώρα των σπορ' φέρεται έτοιμη να προχωρήσει το θέμα του Παναγιώτη Κονέ. Στην Ενωση σκέπτονται να φέρουν στην Ελλάδα τον διεθνή χαφ, καθώς θεωρούν πως πρόκειται για καλή λύση, παρά το γεγονός ότι στη σεζόν που τελείωσε δεν διέπρεψε.&nbsp ...

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 10:49 am


Πλέι οφ για Πανιώνιο, ευκαιρία σε παίκτες

Οι πολλές απουσίες φέρνουν στην ενδεκάδα των 'κυανέρυθρων' απόψε κόντρα στον ΠΑΟΚ πολλά νέα πρόσωπα, τα οποία ταυτόχρονα δίνουν... τεστ για την παραμονή τους στη Νέα Σμύρνη

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 10:47 am


Σε επέμβαση υποβλήθηκε ο Δημήτρης Βίτσας μετά από έμφραγμα

Όπως διαπιστώθηκε, ο αναπληρωτής υπουργός Άμυνας υπέστη έμφραγμα του μυοκαρδίου και υποβλήθηκε σε επέμβαση για την τοποθέτηση στέντ

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 10:39 am


Προς Ίντερ ο Σπαλέτι, πάει Ρώμη ο Ντι Φραντσέσκο

Τη λύση της συνεργασίας της με τον Στέφανο Πιόλι ανακοίνωσε η Ιντερ την περασμένη εβδομάδα. Η απομάκρυνση του Ιταλού προπονητή και των άμεσων συνεργατών του, άνοιξε τη συζήτηση για τον νέο τεχνικό και ήδη το όνομα του Λουτσιάνο Σπαλέτι προβάλει ως φαβορί ...

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 10:15 am


Φαλκάο, ο Λευκαδίτης!

Πριν από 9 χρόνια ο 'πολύς' Ραδαμέλ Φαλκάο είχε 'κοπεί' (!) απ' τον τότε τεχνικό διευθυντή του πολυμετοχικού Παναθηναϊκού, Κώστα Αντωνίου, διότι δεν είχε καλά τελειώματα.

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 10:02 am


Αυτός είναι ο 22χρονος καμικάζι που σκότωσε 22 άτομα στο Μάντσεστερ

Σύμφωνα με τον επικεφαλής της αστυνομίας του Μάντσεστερ,&nbsp ...

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 9:50 am


Σειρά παίρνει ο Ντίντακ στην ΑΕΚ! Ανανέωση ή διαζύγιο

Ο Ντίντακ Βιλά είναι η αλήθεια πως αναγεννήθηκε επί των ημερών του Μανόλο Χιμένεθ και ο Ισπανός έχει εκφράσει την επιθυμία να διατηρηθεί στο ρόστερ ο συμπατριώτης του. Βεβαίως και η διοίκηση προσανατολιζόταν σε ανανέωση της συνεργασίας και μένει να φανεί αν θα επιτευχθεί deal στις επικείμενες συζητήσεις για σύμπλευση.&nbsp ...

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 9:45 am


Λοβ πασάρει, Ίρβινγκ «ζαλίζει» [vid]

Ένα ακόμα παιχνίδι των τελικών της Ανατολικής Περιφέρειας, ανάμεσα σε Καβαλίερς και Σέλτικς προσέφερε πλούσιο θέαμα, με τον Κέβιν Λοβ να βρίσκεται στην κορυφή, χάρη σε μια μαγική πάσα προς τον Λεμπρόν Τζέιμς.

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 9:37 am


Νέες εκδόσεις και αναβαθμίσεις των MINI από τον Ιούλιο

Πρεμιέρα για τα νέα MINI One Countryman και MINI One D Countryman – όλα τα μοντέλα MINI με αναβαθμισμένη σχεδίαση οργάνων, πιο ακριβή ένδειξη στάθμης καυσίμου και νέο σύστημα ελέγχου για τα MINI Driving Modes και MINI Head-Up-Display &ndash ...

Δημοσιεύθηκε στις 24 May 2017 | 9:10 am


Νέα BMW M5: Δεν ίσιωσε ποτέ!

Με ένα πλήρες φωτογραφικό πακέτο μιας 'μασκαρισμένης' M5 που ντριφτάρει ανελέητα, η BMW ανοίγει το κεφάλαιο για το πιο hitech Μ5 της ιστορίας με ισχύ περίπου 600 ίππων και 0-100 km/h κάτω από τα 3,5 sec!

Δημοσιεύθηκε στις 23 May 2017 | 4:48 pm


Οδηγούμε το νέο Opel Crossland X[Photos]

Στην ευρύτερη περιοχή της Βενετίας, με θερινές καιρικές συνθήκες παρουσίασε η Opel το νέο δημιούργημά της, Crossland X.

Δημοσιεύθηκε στις 23 May 2017 | 9:52 am


Ξεκίνησε η διάθεση του 2017 KIA Soul 1.6lt στην ελληνική αγορά

Την άφιξη στην ελληνική αγορά του νέου Kia Soul 1.6lt με κινητήρες βενζίνης & Diesel ανακοίνωσε η Autodeal. Οι τιμές διάθεσής του.

Δημοσιεύθηκε στις 22 May 2017 | 3:10 pm


Δοκιμάζουμε το VW Golf 1.0 TSI 110 PS [photos]

Update: Αυτόν τον προσδιορισμό χρησιμοποιεί η Volkswagen για να περιγράψει την ανανέωση του πιο δημοφιλούς μικρομεσαίου μοντέλου στην Ευρώπη ...