Ειδήσεις &
Τοπικά Νέα

Ελλάδα    »    Ειδήσεις & Νέα

Αποστολάκης: Δεν συμφέρει την Τουρκία ένα «θερμό επεισόδιο» στο Αιγαίο - Πρώτο ΘΕΜΑ

Αποστολάκης: Δεν συμφέρει την Τουρκία ένα «θερμό επεισόδιο» στο Αιγαίο  Πρώτο ΘΕΜΑ

Μιλώντας στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του ΑΝΤ1, ο υπουργός Εθνικής Άμυνας εξήγησε για ποιον λόγο συνεκλήθη εκτάκτως το ΚΥΣΕΑ και επισήμανε την ...

Προβολή πλήρους κάλυψης στην εφαρμογή Ειδήσεις Google

Δημοσιεύθηκε στις 17 June 2019 | 7:53 pm


Βέμπερ: Η Τουρκία δεν μπορεί να παραβιάζει την κυριαρχία της Κύπρου - Πρώτο ΘΕΜΑ

Βέμπερ: Η Τουρκία δεν μπορεί να παραβιάζει την κυριαρχία της Κύπρου  Πρώτο ΘΕΜΑ

Ο λαός της Κύπρου μπορεί να βασίζεται στην υποστήριξη και την αλληλεγγύη μας» έγραψε ο Μάνφρεντ Βέμπερ.

Προβολή πλήρους κάλυψης στην εφαρμογή Ειδήσεις Google

Δημοσιεύθηκε στις 17 June 2019 | 7:12 pm


Σέρρες: Αυτός είναι ο τεράστιος βόας που σκόρπισε τον... - Newsit

Σέρρες: Αυτός είναι ο τεράστιος βόας που σκόρπισε τον...  Newsit

Τα παιδιά έκαναν ξενάγηση στο ενυδρείο Βυρώνειας στις Σέρρες, όταν ο βόας κατάφερε να βγει από τη γυάλα του. Το φίδι άρχισε να κινείται...

Προβολή πλήρους κάλυψης στην εφαρμογή Ειδήσεις Google

Δημοσιεύθηκε στις 17 June 2019 | 6:26 pm


Μαρία Χούκλη: Η σπαρακτική, προσωπική ανάρτηση για τη... - Newsit

Μαρία Χούκλη: Η σπαρακτική, προσωπική ανάρτηση για τη...  Newsit

Συγκλονίζει η Μαρία Χούκλη! Η εξαιρετικά δημοφιλής δημοσιογράφος προχώρησε σε μία άκρως συγκινητική ανάρτηση με αφορμή τη Γιορτή του Πατέρα.

Προβολή πλήρους κάλυψης στην εφαρμογή Ειδήσεις Google

Δημοσιεύθηκε στις 17 June 2019 | 6:26 pm


Ενα φιλελεύθερο Σύνταγμα για την Ελλάδα - Protagon

Ενα φιλελεύθερο Σύνταγμα για την Ελλάδα  Protagon

Η νέα Βουλή που θα προκύψει από τις εκλογές της 7ης Ιουλίου θα είναι αναθεωρητική. Θα αναθεωρήσει δηλαδή, για άλλη μια φορά, το Σύνταγμα του 1975.

Δημοσιεύθηκε στις 17 June 2019 | 6:00 pm


Γεωργιάδης: Ντροπή ένας πρωθυπουργός να χρησιμοποιεί τα εθνικά θέματα προεκλογικά - Πρώτο ΘΕΜΑ

Γεωργιάδης: Ντροπή ένας πρωθυπουργός να χρησιμοποιεί τα εθνικά θέματα προεκλογικά  Πρώτο ΘΕΜΑ

Όταν βλέπει ο λαός να κάνεις έκτακτο ΚΥΣΕΑ παραμονή του Αγίου Πνεύματος δεν τον καθησυχάζεις, επισήμανε ο αντιπρόεδρος της ΝΔ.

Προβολή πλήρους κάλυψης στην εφαρμογή Ειδήσεις Google

Δημοσιεύθηκε στις 17 June 2019 | 4:56 pm


ΠΡΟΣΟΧΗ: Αυτός είναι ο φόβος και ο τρόμος του Αιγαίου (Pics) - Newsbomb

ΠΡΟΣΟΧΗ: Αυτός είναι ο φόβος και ο τρόμος του Αιγαίου (Pics)  Newsbomb

Ειδήσεις - Αναπνευστικές διαταραχές, ανεπάρκεια στο μυικό σύστημα, ακόμα και θάνατος... Αυτά μπορεί να πάθει κάποιος αν το καταναλώσει.

Δημοσιεύθηκε στις 17 June 2019 | 4:49 pm


Ξάνθη: Τον σταμάτησαν για έλεγχο - «Πάγωσαν» οι Αστυνομικοί με όσα ανακάλυψαν (pics) - Newsbomb

Ξάνθη: Τον σταμάτησαν για έλεγχο - «Πάγωσαν» οι Αστυνομικοί με όσα ανακάλυψαν (pics)  Newsbomb

Όλα έγιναν το βράδυ της Κυριακής στην Εγνατία Οδό Ξάνθης - Καβάλας, όταν αστυνομικοί του Τμήματος Συνοριακής Φύλαξης Ξάνθης σταμάτησαν ένα ύποπτο ...

Δημοσιεύθηκε στις 17 June 2019 | 4:46 pm


Νέα δημοσκόπηση: Δείτε τη διαφορά ΣΥΡΙΖΑ - ΝΔ - Newsbomb

Νέα δημοσκόπηση: Δείτε τη διαφορά ΣΥΡΙΖΑ - ΝΔ  Newsbomb

Μπροστά με διαφορά που βρίσκεται κοντά στις 10 ποσοστιαίες μονάδες είναι η Νέα Δημοκρατία έναντι του ΣΥΡΙΖΑ στη νέα δημοσκόπηση της εταιρείας MARC για ...

Δημοσιεύθηκε στις 17 June 2019 | 3:28 pm


Τρίχρονο αγοράκι νοσηλεύεται στο Παίδων με σοβαρά εγκαύματα από καυτό νερό - CNN Greece

Τρίχρονο αγοράκι νοσηλεύεται στο Παίδων με σοβαρά εγκαύματα από καυτό νερό  CNN Greece

Ειδήσεις - Ένα 3χρονο αγοράκι μεταφέρθηκε την Κυριακή στο νοσοκομείο Παίδων «Αγλαΐα Κυριακού» με σοβαρά εγκαύματα σε όλο του το σώμα.

Προβολή πλήρους κάλυψης στην εφαρμογή Ειδήσεις Google

Δημοσιεύθηκε στις 17 June 2019 | 3:16 pm


Υπέρ των ιδιωτικών Πανεπιστημίων και το ΚΙΝ.ΑΛ (Video) - Documento

Υπέρ των ιδιωτικών Πανεπιστημίων και το ΚΙΝ.ΑΛ (Video)  Documento

Την άποψη της Νέας Δημοκρατίας για την ίδρυση ιδιωτικών Πανεπιστημίων συμμερίζεται ο υποψήφιος βουλευτής με το ΚΙΝΑΛ Γιώργος Πεταλωτής ο οποίος ...

Προβολή πλήρους κάλυψης στην εφαρμογή Ειδήσεις Google

Δημοσιεύθηκε στις 17 June 2019 | 1:51 pm


Θεσσαλονίκη: Ο ταξιτζής που είπε "όχι" σε 5.200 ευρώ - Η κούρσα... - Newsit

Θεσσαλονίκη: Ο ταξιτζής που είπε "όχι" σε 5.200 ευρώ - Η κούρσα...  Newsit

Ο ταξιτζής κατάφερε να γίνει κεντρικό θέμα συζήτησης στη Θεσσαλονίκη. Οι σκηνές που θα θυμάται για πάντα...

Προβολή πλήρους κάλυψης στην εφαρμογή Ειδήσεις Google

Δημοσιεύθηκε στις 17 June 2019 | 1:25 pm


Καλαμάτα: Εξέδιδε τη γυναίκα που παντρεύτηκε - Τα σκοτεινά... - Newsit

Καλαμάτα: Εξέδιδε τη γυναίκα που παντρεύτηκε - Τα σκοτεινά...  Newsit

Η αποκάλυψη της αλήθειας έπεσε σαν βόμβα στην Καλαμάτα. Το ζευγάρι είχε ανέβει τα σκαλιά της εκκλησίας λίγα χρόνια πριν...

Προβολή πλήρους κάλυψης στην εφαρμογή Ειδήσεις Google

Δημοσιεύθηκε στις 17 June 2019 | 1:25 pm


Αγίου Πνεύματος: Πώς και πού λειτουργούν σήμερα τα καταστήματα - LiFO

Αγίου Πνεύματος: Πώς και πού λειτουργούν σήμερα τα καταστήματα  LiFO

Ο εμπορικός σύλλογος της Αθήνας δεν έχει λάβει επίσημη θέση για την λειτουργία των καταστημάτων σήμερα, ανήμερα του Αγίου Πνεύματος, επιτρέποντας ...

Προβολή πλήρους κάλυψης στην εφαρμογή Ειδήσεις Google

Δημοσιεύθηκε στις 17 June 2019 | 1:21 pm


Ληστεία ΑΧΕΠΑ: Οι τρεις συλληφθέντες στέλνουν μήνυμα μέσα από τα κρατητήρια - Zougla

Ληστεία ΑΧΕΠΑ: Οι τρεις συλληφθέντες στέλνουν μήνυμα μέσα από τα κρατητήρια  Zougla

Τρομοκρατία είναι η μισθωτή σκλαβιά, καμιά ειρήνη με τα αφεντικά» αναφέρουν μεταξύ άλλων σε μήνυμά τους που αναρτήθηκε σε ιστοσελίδα αντιεξουσιαστικού ...

Προβολή πλήρους κάλυψης στην εφαρμογή Ειδήσεις Google

Δημοσιεύθηκε στις 17 June 2019 | 12:58 pm


Θρίλερ στο Επικρατείας του ΣΥΡΙΖΑ -Ποιοι μπαίνουν σε εκλόγιμη θέση, ποιοι μένουν εκτός - iefimerida

Θρίλερ στο Επικρατείας του ΣΥΡΙΖΑ -Ποιοι μπαίνουν σε εκλόγιμη θέση, ποιοι μένουν εκτός  iefimerida

Σε δύσκολη εξίσωση αναδεικνύεται για τον Αλέξη Τσίπρα το ψηφοδέλτιο Επικρατείας του ΣΥΡΙΖΑ για τις βουλευτικές εκλογές 2019, το οποίο είναι πιθανό να δοθεί ...

Προβολή πλήρους κάλυψης στην εφαρμογή Ειδήσεις Google

Δημοσιεύθηκε στις 17 June 2019 | 12:32 pm


Φρίκη στη Βραζιλία: 9χρονος κατακρεουργήθηκε από τη μητέρα του και τη φίλη της - Πρώτο ΘΕΜΑ

Φρίκη στη Βραζιλία: 9χρονος κατακρεουργήθηκε από τη μητέρα του και τη φίλη της  Πρώτο ΘΕΜΑ

Τον σκότωσαν γιατί τους θύμιζε τον πατέρα του - Οι λεπτομέρειες της υπόθεσης σόκαραν ακόμα και τους πιο έμπειρους αστυνομικούς.

Προβολή πλήρους κάλυψης στην εφαρμογή Ειδήσεις Google

Δημοσιεύθηκε στις 17 June 2019 | 12:19 pm


Στην Άγκυρα για τα ΜΟΕ αντιπροσωπεία του υπουργείου Άμυνας, ενώ ο Τσίπρας κάνει ΚΥΣΕΑ - Πρώτο ΘΕΜΑ

Στην Άγκυρα για τα ΜΟΕ αντιπροσωπεία του υπουργείου Άμυνας, ενώ ο Τσίπρας κάνει ΚΥΣΕΑ  Πρώτο ΘΕΜΑ

Η αντιπροσωπεία των εμπειρογνωμόνων μεταβαίνει στην Τουρκία παρά το πολεμικό κλίμα που καλλιεργεί η Αγκυρα στο Αιγαίο εκμεταλλευόμενη το ρευστό ...

Προβολή πλήρους κάλυψης στην εφαρμογή Ειδήσεις Google

Δημοσιεύθηκε στις 17 June 2019 | 11:34 am


Κυμπουρόπουλος για τον πατέρα του: Με έπεισε ότι η αναπηρία δεν είναι το τέλος - LiFO

Κυμπουρόπουλος για τον πατέρα του: Με έπεισε ότι η αναπηρία δεν είναι το τέλος  LiFO

Ένα συγκινητικό μήνυμα για τον πατέρα του δημοσίευσε ο Στέλιος Κυμπουρόπουλος στο Facebook με αφορμή την Γιορτή του Πατέρα.

Προβολή πλήρους κάλυψης στην εφαρμογή Ειδήσεις Google

Δημοσιεύθηκε στις 17 June 2019 | 11:22 am


Αμίμητο: Έκανε photoshop ότι έπαθε λάστιχο για να μην πάει στη δουλειά - Viral | News 24/7 - NEWS 24/7

Αμίμητο: Έκανε photoshop ότι έπαθε λάστιχο για να μην πάει στη δουλειά - Viral | News 24/7  NEWS 24/7

Η φαντασία ενός άνδρα οργίασε προκειμένου να κάνει κοπάνα από τη δουλειά του αλλά και αυτή άλλων χρηστών του twitter δεν πήγε πίσω.

Δημοσιεύθηκε στις 17 June 2019 | 10:39 am


Τραγωδία! Κορίτσι πέθανε από θερμοπληξία την ώρα που η... - Newsit

Τραγωδία! Κορίτσι πέθανε από θερμοπληξία την ώρα που η...  Newsit

Ένα εξάχρονο κορίτσι από την Ινδία πέθανε από θερμοπληξία ενώ η μητέρα της άφησε την κόρη της μαζί με άλλους μετανάστες, πηγαίνοντας να αναζητήσει νερό.

Προβολή πλήρους κάλυψης στην εφαρμογή Ειδήσεις Google

Δημοσιεύθηκε στις 17 June 2019 | 6:10 am


Η Γροιλανδία εκπέμπει SOS -Ελιωσε το 40% της επιφάνειας των πάγων σε μία ημέρα! - iefimerida

Η Γροιλανδία εκπέμπει SOS -Ελιωσε το 40% της επιφάνειας των πάγων σε μία ημέρα!  iefimerida

Σοβαρή ανησυχία προκαλεί στους επιστήμονες, το γεγονός ότι το 40% της επιφάνειας των πάγων στη Γροιλανδία, έλιωσε μέσα σε κάτι λιγότερο από 24 ώρες!

Προβολή πλήρους κάλυψης στην εφαρμογή Ειδήσεις Google

Δημοσιεύθηκε στις 17 June 2019 | 3:10 am


Τζανακόπουλος: Ανάπτυξη με αυξημένους μισθούς, νέες θέσεις εργασίας, στοχευμένες φοροελαφρύνσεις - altsantiri.gr

Τζανακόπουλος: Ανάπτυξη με αυξημένους μισθούς, νέες θέσεις εργασίας, στοχευμένες φοροελαφρύνσεις  altsantiri.gr

Ανάπτυξη με αυξημένους μισθούς, νέες θέσεις εργασίας, στοχευμένες φοροελαφρύνσεις, ενίσχυση του κοινωνικού κράτος είναι οι βασικοί πυλώνες του.

Προβολή πλήρους κάλυψης στην εφαρμογή Ειδήσεις Google

Δημοσιεύθηκε στις 16 June 2019 | 11:00 pm


Διπλωματικές πηγές στο CNN Greece: Τα τρία μηνύματα Τσίπρα μετά το ΚΥΣΕΑ - Newsbomb

Διπλωματικές πηγές στο CNN Greece: Τα τρία μηνύματα Τσίπρα μετά το ΚΥΣΕΑ  Newsbomb

Τριπλό ήταν το μήνυμα που έστειλε ο πρωθυπουργός κατά τη διάρκεια των δηλώσεών του μετά την ολοκληρώση της συνεδρίασης του ΚΥΣΕΑ, όπως ανέφεραν ...

Προβολή πλήρους κάλυψης στην εφαρμογή Ειδήσεις Google

Δημοσιεύθηκε στις 16 June 2019 | 10:27 pm


Το πέρασμα του ΣΥΡΙΖΑ | Απόψεις | Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ - Η Καθημερινή

Το πέρασμα του ΣΥΡΙΖΑ | Απόψεις | Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ  Η Καθημερινή

Η κυβερνητική θητεία του ΣΥΡΙΖΑ αφήνει σημαντική κληρονομιά στην Ελλάδα. Απέδειξε ότι και αυτοί που βρίσκονταν έως προσφάτως εκτός της νομής της ...

Δημοσιεύθηκε στις 16 June 2019 | 9:15 pm


Εκτακτο: Νεκρός βρέθηκε ο 25χρονος κολυμβητής που αγνοούνταν - Ελεύθερος Τύπος

Εκτακτο: Νεκρός βρέθηκε ο 25χρονος κολυμβητής που αγνοούνταν  Ελεύθερος Τύπος

Νεκρός βρέθηκε από το Λιμενικό ο 25χρονος κολυμβητής, τα ίχνη του οποίου χάθηκαν στη θαλάσσια περιοχή της παραλίας Κάτω Βασιλική, στον Πατραϊκό ...

Δημοσιεύθηκε στις 16 June 2019 | 7:40 pm


Έκτακτη συνεδρίαση ΚΥΣΕΑ και τηλεφωνική επικοινωνία Τσίπρα - Αναστασιάδη - Πρώτο ΘΕΜΑ

Έκτακτη συνεδρίαση ΚΥΣΕΑ και τηλεφωνική επικοινωνία Τσίπρα - Αναστασιάδη  Πρώτο ΘΕΜΑ

Ανεβαίνει η ένταση με την Τουρκία: Έκτακτη συνεδρίαση του ΚΥΣΕΑ υπό την προεδρία Τσίπρα, ο οποίος διέκοψε την προεκλογική του περιοδεία στα ...

Προβολή πλήρους κάλυψης στην εφαρμογή Ειδήσεις Google

Δημοσιεύθηκε στις 16 June 2019 | 5:00 pm


Πανελλήνιες 2019 - ΓΕΛ: Τα δυσκολότερα θέματα της 10ετίας στη... - Newsit

Πανελλήνιες 2019 - ΓΕΛ: Τα δυσκολότερα θέματα της 10ετίας στη...  Newsit

Με τα πλέον δύσκολα θέματα της τελευταίας 10ετίας στη Χημεία Προσανατολισμού βρέθηκαν την Παρασκευή (14.6.2019) αντιμέτωποι οι υποψήφιοι των ΓΕΛ για ...

Προβολή πλήρους κάλυψης στην εφαρμογή Ειδήσεις Google

Δημοσιεύθηκε στις 16 June 2019 | 5:00 pm


Πύρρος Δήμας: Η συγκινητική ανάρτηση που ραγίζει καρδιές - Newsit

Πύρρος Δήμας: Η συγκινητική ανάρτηση που ραγίζει καρδιές  Newsit

Πέρασε ένας χρόνος από την ημέρα που ο Πύρρος Δήμας αποχαιρετούσε για πάντα την αγαπημένη του σύζυγο και μητέρα των παιδιών του, Αναστασία.

Προβολή πλήρους κάλυψης στην εφαρμογή Ειδήσεις Google

Δημοσιεύθηκε στις 16 June 2019 | 2:13 pm







Φιλικοί ιστότοποι: