Παρά τα μεγάλα προβλήματα, τραυματισμός του Πέτρου Κυριακού (που έκανε εγχείριση) του Γιάννη Κράλλη που δεν αγωνίστηκε ούτε ένα λεπτό, η αποχώρηση του Βραζιλιάνου Ολιβέϊρα, η απουσία του Π. Τζουβάρα για επαγγελματικούς λόγους καθώς και η άδικη κόκκινη κάρτα του Βαφείδη στο 40` λεπτό, ο Αερωπός παίζοντας φανταστικά και δείχνοντας επίπεδο Ευρωπαϊκής ομάδας, πέτυχε σπουδαία νίκη μέσα στη Νίκαια εδραιώθηκε στην 3η θέση του Ελληνικού πρωταθλήματος!

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ OLYMPIC DIAGNOSTIC – ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ MANDYNAMIC 21-29

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 3-2, 5-6, 7-10, 8-12, 10-14 (σκορ ημιχρόνου), 12-16, 14-18, 16-20, 18-23, 19-25, 21-29

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μελετάκος Τ.): Λαδάκης 3, Ταουσάνης 3, Βλάχος 1, Γρηγοράκης, Μουλιάτος, Μαλανδρένιας 1, Ασβεστάς 6, Παπαδόπουλος, Κοκκοράκης, Αναστασίου, Ακερμανίδης, Κρεμμύδας 3, Μιμίκος 1, Χουρσουντιάν, Χαραλάμπους 3, Χρηματόπουλος

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ (Πηλαλίδης Γ.): Αθανασίου, Μαυροδουλάκης 4, Γάτσης, Κράλλης, Θεοδωρόπουλος 3, Δημάκης 11, Μπάρμπας, Βαφείδης 1, Μισαηλίδης 5, Αποστολίδης 2, Ρόμπης- Σάτστος, Λιόφης, Ρότζιος 3

Διαιτητές: Βήτας – Σκλαβενίτης. Δίλεπτα: 5 – 4 (Αποβολή: Βαφείδης, τρία δίλεπτα, 38:36), Πέναλτι: 1/3 – 1/1

Στο τέλος του αγώνα ο Πρόεδρος του Αερωπού ManDynamic Μάκης Ρόμπης δήλωσε τα εξής : – Αξίζουν συγχαρητήρια προπονητής και παίκτες, που κατέθεσαν ψυχή και πήραμε αυτήν τη σπουδαία νίκη. Συνεχίζουμε ακάθεκτοι στο πλάνο μας περιμένοντας στην έδρα μας το Σάββατο τον Φίλιππο Βέροιας και κάνω έκκληση στον κόσμο μας να βρεθεί στο πλευρό μας για να μας συμπαρασταθεί όπως πάντα!