Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2019

Πρώτη ήητα για τη Ρόδο στη Μυτιλήνη / Η Σπάρτη πέρασε νικήτρια από τον Πυργο

Με γκολ που σημειώθηκε στο ξεκίνημα του ματς στη Μυτιλήνη, ο Αιολικός υποχρέωσε τη Ρόδο στην πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα.( 8η αγωνιστική)  Οι γηπεδούχοι από την αρχή μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και πέτυχαν με τον Λαζαρίδητο μοναδικό γκολ που έκρινε το ματς στο 6ο λεπτό.

Στα Σπάτα ο Αήττητος επικράτησε με τέρμα του Ζώνα στο 67΄ με 1 – 0 επί της ΑΕΚ Τρίπολης.

Η Νέα Αρτάκη  επικράτησε με 2 - 1  επί της Κορίνθου 2006. Η ομάδα της Νέας Αρτάκης άνοιξε το σκορ στο 33΄με τον Βεζιρζλογλου, ισοφάρισε η Κόρινθος στο 68΄με τον Αγγελόπουλο. Το τελικό 2 – 1 σημείωσε για τους γηπεδψούχους στο 78΄ ο Χατζηστάμου  Από την αγωνιστική δεν απουσιάσαν και αγώνες ντέρμπι τοπικού χαρακτήρα. Στο Μενίδι ο Αχαρναϊκός έχασε 0 – 2 από  την Θύελλα Ραφήνας με τέρματα στο 34΄ του Μανδύλη και στο 41΄του Δημητρίου. Ισόπαλοι με σκορ 1 – 1 7(1΄Σαμιος , 90+ / 4΄Δημογιάννης) έμειναν  η Μαρκό νίκησε στις καθυστερήσεις του αγωνα με  2 – 1 τον Παλληνιακό ενώ ισόπαλο χωρίς σκορ τελείωσε  το βοιωτικό ντέρμπι ανάμεσα στον Κιθαιρώνα Καπαρελίου με τον ΑΟ Υπάτου. Ρεπό είχι ο Παναρκαδικός

13. ΑΕΚ Τρίπολης 0 (2 - 18)

Στο Ναύπλιο  η πρωτοπόρος του 7ου ομίλου τοπική ομάδα , επικράτησε με 3 – 1 επί του  Παναργειακού, την ίδια ώρα  η Σπάρτη πέτυχε μεγάλη νίκη με 0 – 2  στον Πύργο επί του Πανηλειακό με τέρματα στο 14΄ του Σαμπατάκου και στο 44΄ του  Παναγιωτίδη.  Ο Αστέρας Βλαχιώτη  επιβλήθηκε με 2-0 του ΑΟ Τσιλιβή με   τέρματα που σημείωσαν  ο Δωματάς   στο 6  και ο Πούτση στο 88΄.  Στο Κρανίδι  η Ερμιονίδα σκόρπισε  με 7 – 0 (15΄- 41΄- 70΄Καρούτη, 17΄ Τριμπόνιας,,50΄Ποζαντίδης, 61΄Κωτσιαρίδης , 73΄Γουάτσον),  την Θύελλα Πατρών , ενώ η Ζάκυνθος έχασε 0 – 1 από τον Πανγυθεατικό, με τέρμα του Λούζι στο 37.  Στα Βραχνέικα ο Διαγόρας επικράτησε 1 - 0  του ΠΑΟ Βάρδας με σκόρερ στο 10  τον Γ. Νιφορόπουλο, ενώ τέλος στη Ζαχάρω ο τοπικός Ολυμπιακός ΄΄εχασε 0 – 1 από το  Διαβολίτσι με το τέρμα του Γραμματικόπουλου στο 53΄..

Αστέρας Βλαχιώτη-ΑΟ Τσιλιβή 2 - 0
Διαγόρας Βραχνεΐκων-ΠΑΟ Βάρδας 1 - 0
Πανηλειακός-ΠΣ “Η Σπάρτη”0 - 2
ΑΠΣ Ζάκυνθος-Πανγυθεατικός 0 - 1
Ερμιονίδα-Θύελλα Πατρών 7 - 0
Ναύπλιο 2017-Παναργειακός 3 - 1
Ολυμπιακός Ζαχάρως-ΑΟ Διαβολιτσίου 0 - 1