Το τυχερό γκολ της Πάφου, ο σωριασμένος σκόρερ και η άμεση βολίδα Γιαννιώτα

Με τρομερό τρόπο πήρε εκ νέου προβάδισμα στο σκορ η Πάφος FC επί του Απόλλωνα στο Τσίρειο, μετά από σέντρα του Βαλεριάνου, ο Σακό έκανε την κεφαλιά και αφού ο Μολ απέκρουσε ασταθώς, η μπάλα βρήκε στο κορμί του Τόρες.

Στη συνέχεια η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα της εστία των γηπεδούχων, με την παφιακή ομάδα να παίρνει προβάδισμα το 1-2 στο 62ο λεπτό. Βέβαια ο Μαρσέλο Τόρες δεν πανηγύρισε το γκολ, αφού χτύπησε κατά τη διάρκεια της φάσης με αποτέλεσμα να σωριαστεί στο έδαφος.

Ωστόσο δεν άργησε να απαντήσει ο Απόλλωνας, ο οποίος μέσα σε λίγα λεπτά κατάφερε να φέρει ξανά το παιχνίδι στα ίσα. Συγκεκριμένα με βολίδα του Γιάννη Γιαννιώτα εκτός περιοχής, η ομάδα της Λεμεσού έκανε το 2-2.

Δειτε Επισης

Ποινική διερεύνηση για θέματα διαιτησίας και χειραγώγησης αγώνων ποδοσφαίρου
Καθορίζονται οι λεπτομέρειες για τον τελικό κυπέλλου
ΑΠΟΕΛ και Ένωση διεκδικούν το τρόπαιο του κυπέλλου Νέων Κ-19
Κυπελλούχος ο Σπάρτακος στον τελικό μικρών κατηγοριών
H ανακοίνωση της Ανόρθωσης για τη Γενική Συνέλευση-Ορίστηκε Διοικούσα Επιτροπή μέχρι τις 10 Μαΐου
ΒΙΝΤΕΟ: Εννέα γκολ στο στάδιο Άλφαμεγα και τρίποντο για την ΑΕΛ
ΒΙΝΤΕΟ: Μια ντουζίνα γκολ στο Καρμιώτισσα-Οθέλλος
Το ΔΣ της Apollon Ladies ζητά παραίτηση του εκπροσώπου του σωματείου στην ΚΟΠ
Η θέση της Πάφου για το αίτημα στην ΚΟΠ για αλλαγή έδρας του τελικού-«Κάθε ομάδα θα το έκανε»
Σπιλέφσκι: Στην Κύπρο μόλις ανοίξω το στόμα μου, μπαμ κόκκινη