Live: Αστέρας – Πανθρακικός

Απρίλιος 26, 2015 - 16:49
0 σχόλια

Τελικό: Αστέρας-Πανθρακικός 2-1

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα για την 32η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον Πανθρακικό.

Τέλος παιχνιδιού Αστέρας - Πανθρακικός 2-1

93' Σούτ του Νίκο η μπάλα ελάχιστα άουτ.

91' Δεύτερη κίτρινη και αποβολή στον Ποτουρίδη με 10 παίχτες ο Πανθρακικός στα τελευταία λεπτά.

90' Μπήκαμε στις καθυστερήσεις.

85' Αλλαγή για τον Αστέρα ο Αλόκο στην θέση του Ρόλε.

81' Γκολ για τον Πανθρακικό που μειώνει σε 2-1. Ο Τζάνης απέφυγε τον Κοσίσκι και με πλασέ μείωσε στο σκορ.

78΄Αλλαγή για τον Αστέρα ο Παντελιάδης στην θέση του Μάσα.

76' Σούτ του Μπαράλε η μπάλα ελάχιστα άουτ.

73' Γκοοοοοοοοοοολλλλλ για τον Αστέρα και 2-0. Εξαιρετικό τακουνάκι του Μπαράλες, έδιωξαν στη γραμμή οι αμυντικοί του Πανθρακικού, αλλά ο Ρόλε με δυνατό σουτ από κοντά δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Αθανασιάδη για να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του.

68' Γκοοοοοοοοολλλλλλ για τον Αστέρα. Σέντρα του Νίκο φανταστική κεφαλιά του Μπαράλες και ο Αργεντονός ανοίγει το σκορ για την ομάδα την αρκαδική ομάδα.

67' Αλλαγή για τον Πανθρακικό ο Σερφά στην θέση του Ντιγκινί.

64' Αλλαγή για τον Πανθρακικό ο Τζάνης στην θέση του Χασομέρη.

57' Αλλαγή για τον Αστέρα ο Νίκο στην θέση του Κουρμπέλη.

56' Νέα κεφαλιά του Μπαράλε ο Μελίσσης δίωχνει πάνω στην γραμμή σε κόρνερ. Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα

55' Σουτ του Μάσα η μπάλα κοντράρει και φεύγει σε κόρνερ. Από την εκτέλεση του κόρνερ η κεφαλιά του Μπαράλες πέρασε άουτ.

53' Η καλή κεφαλιά του Σανκαρέ η μπάλα άουτ

48' Εκτέλεση κόρνερ από τον Ρόλε η μπάλα περνά απ' όλους και καταλήγει άουτ.

45' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

Στο γήπεδο ‘’Θεόδωρος Κολοκοτρώνης’’ βρίσκεται και ο Πάμπλο Ντε Μπλάσις που γνωρίζει την αποθέωση από τους φιλάθλους του Αστέρα.

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου Αστέρας - Πανθρακικός 0-0.

44' Κίτρινη κάρτα στον Ντιγκινή

42' Σέντρα του Λούι, κακό διώξιμο του Παπαγεωργίου η μπάλα κόρνερ.

38' Ο Κουρμπέλης βρέθηκε σε καλή θέση, αλλά δεν μπόρεσε απο κοντά να σκοράρει

25' Καλό σουτ του Μπαντιμπανγκά η μπάλα στην αγκαλιά του Αθανασιάδη.

23' Κίτρινη κάρτα στον Ρομέου.

15' Κίτρινη κάρτα στον Ποτουρίδη.

9' Νέο σουτ για τον Αστέρα λίγο έξω από την περιοχή με τον Κουρμπέλη η μπάλα περνά άουτ.

8' Σουτ του Μπαντιμπανγκά μέσα από την περιοχή μπλοκάρει ο Αθανασιάδης.

6' Ευκαιρία για τον Πανθρακικό ο Σανκαρέ απομακρύνει το σουτ του Χασομέρη πάνω στην γραμμή.

1' Το παιχνίδι ξεκίνησε.

Η ενδεκάδα του Αστέρα: Κοσίσκι, Λούι, Ζησόπουλος, Σανκαρέ, Τσοκάνης, Κουρμπέλης, Ιγκλέσιας, Ρόλε, Μασά, Μπαντιμπανγκά, Μπαράλες

Στον πάγκο: Μπαντής, Αλόκο, Παντελιάδης, Μουνάφο, Νίκο Φερνάντεζ, Πάρα, Γιαννιώτας

Η ενδεκάδα του Πανθρακικού: Αθανασιάδης, Παπαγεωργίου, Ποτουρίδης, Μελίσσης, Ηλιάδης, Ντιγκινί, Μπαικαρά, Ρομέου, Ντε Σόουζα, Χρήστου, Χασομέρης

Στον πάγκο: Πασχαλάκης, Μάρτινς, Τσουμάνης, Κάσας, Σερφά, Τζάνης, Σετί