LIVE: Αστέρας Τρίπολης-Ροβανιέμι

Ιούλιος 24, 2014 - 20:27
0 σχόλια

Φωτογραφίες από το γήπεδο

Το Arcadia Portal σας μεταδίσει ζωντανά από το γήπεδο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης" λεπτό προς λεπτό τον αγώνα της 3ης φάσης του EuropaLeague 2014-2015  του Αστέρα Τρίπολης με τη Ροβανιέμι.

90+4 Τέλος του αγώνα

Αστέρας Τρίπολης-Ροβανιέμι 4-2

90'+1 Νέα ευκαιρία για τον Ντε Μπλάσις, στέλνει τη μπάλα άουτ

84' Αλλαγή για τη Ροβανιέμι. Ο Λάχτινεν παίρνει τη θέση του Νιάσου

81' Γκοοοοοοοοοολ! Ο Μπακασέτας κάνει το 4-2 ύστερα από μαγική ενέργεια του Μπαντιμπανγκα

73' Γκοοοοοολ Ο Ντε Μπλάσις με κεφαλιά

72' Ο Μπακασέτας παίρνει τη θέση του Κουρμπέλη

71' Αλλαγή για τη Ροβανιέμι με τον Εμενίκε να παίρνει τη θέση του Κόκο

69' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μπαντιμπανγκα στη θέση του Μπαράλες

68' Δοκάρι για τον Αστέρα

65' Κίτρινη κάρτα για τον Μαγιάβα της Ροβανιέμι

62' Απίστευτο ο Λαντεμάκι ξαναχτυπά όπως στο πρώτο ματς ισοφαρίζει σε 2-2 έπειτα από κόρνερ. Ψυχρολουσία στο γήπεδο

53΄ Μειώνει η Ροβανιέμι το σκορ σε 2-1 με τον Μακιτάλο δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο ματς

50’ Πιέζει ο Αστέρας για τρίτο χτυπώντας στις αντεπιθέσεις

47’ Μεγάλη ευκαιρία με τον Ουσέρο η μπάλα ελάχιστα άουτ

Καλύτερος ο Αστέρας, που λάθος οπισθοχώρησε για 15 λεπτά στο τέλος του 1ου ημιχρόνου. Με 10 παίκτες η Ροβανιέμι στο 2ο ημίχρονο μετά την αποβολή του τερματοφύλακά της.

45’+ Γκοοοολλλλλ Ντε Μπλασις με πέναλτι στο τέλος του 1ου ημιχρόνου

45’ Πέναλντι και κόκκινη στον Τερματοφύλακα της Ροβανιέμι

43’ Μπαράλες κεφαλιά σε κόρνερ Σάλγκρεν  που πέρασε ανεκμετάλλευτο

37΄ Αδικαιολόγητη οπισθοχώρηση για τον Αστέρα

35’ Απειλή με μακρινά σούτ η Ροβανίεμι.

26’ Πιέζει για την ισοφάριση η Ροβανιέμι

24’ Πρώτο κόρνερ για τη Ροβανιέμι απομακρύνεται η μπάλα

21’ Μακρινό σουτ του Ρόλε η μπάλα λίγο άουτ

11’ Γκοοοολ για τον Αστέρα

Φάση διαρκείας μετά από κόρνερ γέμισμα του Παντελιάδη στη μεγάλη περιοχή, λαθος έξοδος του Σάλγκρεμ και με όμορφο πλασέ έξω από την περιοχή ο Δημήρτης Κουρμπέλης γράφει το 1-0 για τον Αστέρα

10’ Παιχνίδι κέντρου στα πρώτα δέκα λεπτά της αναμέτρησης

5’ Κόρνερ ανεκμετάλλευτο όμως για τον Αστέρα

4'  Αναγνωριστικές μπαλιές χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο

Δεκαπέντε λεπτά πριν τον αγώνα οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο κάνουν ζέσταμα και η προσέλευση του κόσμου συνεχίζεται.

Αστέρας Τρίπολης: Μπαντής, Λούι, Παντελιάδης, Γκόιαν, Σανκαρέ, Ουσέρο, Κουρμπέλης, Ρόλε, Μάσα, Ντε Μπλάσις, Μπαράλες.

Ροβανιέμι: Σάλγκρεν,  Λαχτενμάκι, Οκόνεν, Μακιτάλο, Οταρού, Κόκο, Γκέι, Σάξμαν, Μαγιάβα, Νιάσι, Όμπιλορ.