Live: Καλλονή - Αστέρας

Ιανουάριος 31, 2015 - 17:14
3 σχόλια

Τελικό: Καλλονή-Αστέρας 1-0

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα Καλλονή-Αστέρα Τρίπολης για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

90+4 Τέλος παιχνιδιού Καλλονή-Αστέρας Τρίπολης 1-0.

90' Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα.Ο Μούκαμ γύρισε ωραία την μπάλα από δεξιά, με τον Γιαννιώτα να στέλνει με προβολή την μπάλα άουτ από κοντά.

89' Ένα σουτ του Γιαννιώτα έξω από την περιοχή, αυτό ήταν αδύναμο και ο Χογκ μπλόκαρε εύκολα την μπάλα.

85' Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας για διαμαρτυρία.

84' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ζησόπουλος αντί του Κιτοκό.

78' Αλλαγή για τον Αστέρα ο Μούκαμ στην θέση του Κουρμπέλη.

74' Γκολ για την Καλλονή και 1-0. Ο Τσαμπούρης εκτέλεσε το φάουλ από αρκετά μακριά, ο Κοσίτσκι έκανε κακή έξοδο και η μπάλα κατέληξε απευθείας στα δίχτυα.

69' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ιγκλέσιας αντί του Σκούρτη.

67' Σουτ του Γιαννιώτα έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Χογκ.

65' Δυνατό σουτ του Τσαμπούρη σχεδόν από τη σέντρα, ο Κοσίτσκι απέκρουσε δύσκολα και παραχώρησε κόρνερ.

64' Σέντρα του Λεοζίνιο από αριστερά, ο Κοσίτσκι μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια, αφού ο Σανκαρέ έβαλε το σώμα του μπροστά από τον Αναστασιάδη.

62' Διπλή αλλαγή για την Καλλονή. Ο Καλτσάς αντί του Μαρσέλο και ο Γιορέντε αντί του Μίνγκα.

58' Διαγώνιο σουτ του Γιαννιώτα από αριστερά, μάζεψε στη γωνία του ο Χογκ.

54' Ο Λεοζίνιο επιχείρησε να κρεμάσει από πολύ μακριά τον Κοσίτσκι, με την μπάλα να περνάει πάνω από τα δοκάρια του Κοσίτσκι.

50' Ο Σκούρτης έβγαλε τη σέντρα από δεξιά, ο Γιαννιώτας έκανε το γύρισμα από αριστερά στο δεύτερο δοκάρι, αφού αδράνησε ο Τσαμπούρης, με τον Χογκ να μπλοκάρει την μπάλα.

45' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου. Ο Αστέρας στην σέντρα.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου Καλλονή-Αστέρας 0-0.

43' Κίτρινη κάρτα στον Χουάνμα.

41' Ο Πιπίνης τράβηξε τον Γιαννιώτα μέσα στην περιοχή. Ο Παππάς έδειξε να συνεχιστεί το ματς.

30' Η απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Ρόλε από δεξιά κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Χογκ.

27' Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα.Ο Ρόλε άφησε την μπάλα, μετά από πάσα του Γιαννιώτα, αυτή έφτασε στον Σκούρτη, που ήταν αμαρκάριστος και έκανε το πλασέ, με τον Χογκ να αποκρούει.

15' Κίτρινη κάρτα στον Σανκαρέ.

11' Σουτ του Γιαννιώτα έξω από την περιοχή μπλοκάρει εύκολα ο Χογκ.

1' Έναρξη αγώνα στη Μυτιλήνη. Στη σέντρα η Καλλονή.

Η 11άδα της Καλλονής: Χογκ, Αναστασιάδης, Αντέγιο, Κεϊτά, Μίνγκας, Μαρσέλο, Πιπίνης, Τσαμπούρης, Λεοζίνιο, Μανούσος, Χουάνμα.

Στον πάγκο:  Δαύκος, Αγρίτης, Ναβάρο, Καμαρά, Καλτσάς, Χωριανόπουλος, Γιορέντε.

Η 11άδα του Αστέρα: Κοσίτσκι, Κιτοκό, Λούι, Σανκαρέ, Γκοϊάν, Κουρμπέλης, Μουνάφο, Ρόλε, Γιαννιώτας, Πάρα, Σκούρτης.

Στον πάγκο: Θεοδωρόπουλο, Ιγκλέσιας, Νίκο Φερνάντεθ, Ζησόπουλο, Τιε Μπι, Αλόκο, Μούκαμ.