Παναιτωλικός: Φιλική νίκη, επιστροφή Γιαννιώτη

Φιλικό αγώνα έδωσε ο Παναιτωλικός στο Αντίρριο με αφορμή τον εορτασμό για τα 80 χρόνια του Ατρόμητου.Τα «καναρίνια» νίκησαν με 2-0 και ο Τραϊανός Δέλλας  χρησιμοποίησε παίκτες με μικρό χρόνο συμμετοχής στο πρωτάθλημα και αρκετούς από την Κ20.

Η ευχάριστη είδηση  για την ομάδα του Αγρινίου, ήταν η επιστροφή του Ηλία Γιαννιώτη στην αγωνιστική δράση έξι μήνες μετά τον τραυματισμό του.O παίκτης είχε υποστεί ρήξη πρόσθιου χιαστού και στο φιλικό στο Αντίρριο ξεκίνησε βασικός και αγωνίστηκε για 60 λεπτά.

Τα γκολ του Παναιτωλικού σημείωσαν στο δεύτερο ημίχρονο οι  Αγρόδημος και  Κόκκορης.

Αγωνίστηκαν οι : Καλαντζής, Γιαννιώτης Ηλ. (60’ Αλομπισάτ), Παρράς, Μελιάδης (66’ Ευθυμίου), Γιαννιώτης Δ., Τσιγγάρας, Αγρόδημος (66’ Τσιαντής), Βασιλούδης, Κόκκορης, Μπελεβώνης, Βακράκος.