Δόξα Δράμας - ΑΕ Καραϊσκάκης 2-0

Gazzetta team

bet365

Οι «μαυραετοί» επικράτησαν της ΑΕ Καραϊσκάκη με 2-0, σκορ που διαμορφώθηκε από το πρώτο κιόλας ημίχρονο
Στο πρώτο ημίχρονο συνέβησαν… όλα στη Δράμα, καθώς σε αυτό το διάστημα το 2-0 που επικράτησε η Δόξα της ΑΕ ΚαραΪσκάκης. Στο 6’ ακυρωθηκε ως οφ σάιντ γκολ που πέτυχε ο Μάρτινς, όμως οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 28’ με δυνατό σουτ του Πατράλη, ενώ λίγο αργότερα διπλασίασαν τα τέρματά τους με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μάρτινς (η εσχάτη των ποινών καταλογίστηκε σε χέρι του Γυφτοκώστα).
Στο δεύτερο μισό οι «μαυραετοί» διαχειριστήκαν το προβάδισμά τους και δεν άλλαξε το σκορ.
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Στάικος Βεργέτης): Μένκα, Πεταυράκης, Ανδρέου, Σιώπης, Καψάλης, Μακρής, Πατράλης, Αυγενικού, Μάρτινς (70’ Κακασόλα), Κρητικός (70’ Σούμα), Δούμτσιος (81’ Σαμπανίδης).
ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΑΡΤΑΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Στεφανάκος, Παναγιώτου, Παντίδος, Ροντρίγκεθ, Καψάλης, Ψιάνος, Μασούρας (67’ Μασούρας), Βουκμίροβιτς, Γυφτοκώστας (76’ Ματθαίος), Κάκκο (23’ Αλεξιτς), Τζιώρας.

Διάβασε όλα τα τελευταία νέα της αθλητικής επικαιρότητας. Μάθε για όλους τους live αγώνες σήμερα και δες τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας και της εβδομάδας μέσα από το υπερπλήρες Πρόγραμμα TV του Gazzetta.