Πέμπτη, 18 Απριλίου, 2024

Βαθμός για την ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, ήττα στην Κάντανο η Παλαιόχωρα

Ισόπαλη στο γήπεδο της Κρίτσας απέναντι στη Νεάπολη αναδείχτηκε η ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ στο πλαίσιο της 13ης και τελευταίας αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής. Αντίθετα, η Παλαιόχωρα υπέστη μία νέα ήττα στην Κάντανο, χάνοντας με σκορ 4-1 από την Επισκοπή.

ΝΕΑΠΟΛΗ-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 0-0

Στο ουδέτερο γήπεδο της Κρίτσας η ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ θα μπορούσε να έχει πάρει τη νίκη, ωστόσο δεν μπόρεσε να βρει το γκολ, μένοντας στο ισόπαλο 0-0 απέναντι στην γηπεδούχο Νεάπολη, βαθμός που την βρίσκει πλέον να είναι στην 7η θέση της βαθμολογίας με 15 βαθμούς.
Νεάπολη (Αντώνης Γιαννακάκης): Σταυριανουδάκης, Ανυφαντάκης, Κωστάκης, Ζανταλής, Χριστάκης, Κοκολάκης, Βολονάκης (86’ Παπουτσιδάκης), Τσακάνι, Νοκάι, Περάκης, Πεταυράκης.
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ (Κώστας Ανυφαντάκης): Βλαχάκης, Παληγεώργος, Βαρδάκης, Παναγιωτόπουλος, Παπατζίκος, Πετράκος (88’ Περδικάκης), Μαζιώτης, Τσίτας (46’ Μάστορας), Μποτωνάκης (78’ Βασιλάκης), Μαθιουδάκης, Νικόλτσης.

ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ-ΕΠΙΣΚΟΠΗ 1-4

Στην Κάντανο, η Επισκοπή σκόραρε δύο γκολ στο α’ ημίχρονο (26’ Γιόρνταν, 28’ Σουμπασάκης) και αλλά τόσα στην επανάληψη (86’ Ρικαρντίνιο, 90+ αυτογκόλ Κυριλλίδης), κατακτώντας τη νίκη σε βάρος της Παλαιόχωρας, η οποία το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 74’ με τον Πάγκαλο.
Παλαιόχωρα (Αστέριος Θέμελης): Μαυρομιχάλης, Τρέκο (69’ Αναστασόπουλος), Χιντασέλι, Θεοδωράκης, Ράδης, Κτιστόπουλος, Πάγκαλος, Κυριλλίδης, Παλιάτσιος, Δημητριάδης (76’ Κουτσογιαννάκης), Γκούφας.
Επισκοπή (Μάρκος Στεφανίδης): Νικηφόρος, Νάκας, Σερβιλάκης (71’ Μανωλακάκης), Σέχου, Γεωργούλης, Πήλιος (19’ λ.τρ. Σωπασής), Σουμπασάκης (87’ Γκιόκας), Σαββίδης, Κατσικοκέρης, Κούρτι, Γιόρνταν (64’ Ρικαρντίνιο)