Με το αριστερό ξεκίνησε τις επίσημες υποχρεώσεις του ο Μακεδονικός, καθώς ηττήθηκε με 1-0 από τα Γιαννιτσά εκτός έδρας.
Οι «πράσινοι» αν και καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, δεν κατάφεραν να μετουσιώσον σε γκολ τις ευκαιρίες που τους δόθηκαν και να πάρουν έστω τον βαθμό της ισοπαλίας.
Στα άλλα παιχνίδια του δευτέρου ομίλου, ο Αγροτικός Αστέρας ήρθε ισόπαλος χωρίς τέρματα με την Αστραπή Μεσοποταμίας, ενώ ο Θερμαϊκός Θέρμης επικράτησε 1-0 του Εδεσσαϊκού εντός έδρας.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Κυριακή 22/9
1ος όμιλος
Αετός Οφρυνίου - Ένωση Αλεξανδρούπολης 2-1
Κεραυνός Πέρνης - Άρης Αβάτου 1-1
Ηρακλής Ζυγού - Πανσερραϊκός 1-2
Δόξα Κάτω Καμήλας - Απόλλων Παραλιμνίου 0-1
Πανδραμαϊκός - Νέστος Χρυσούπολης 3-1
Δόξα Θεολόγου - Ορφέας Ξάνθης 0-2
Ρεπό: Κιλκισιακός
2ος όμιλος
ΑΟ Σειρήνα - Αλμωπός Αριδαίας 0-5
Αναγέννηση Γιαννιτσών - Μακεδονικός 1-0
ΠΑΣ Φλώρινα - Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 1-2
Νίκη Αγκαθιάς - ΠΟ Νέας Καλλικράτειας 0-1
Θερμαϊκός Θέρμης - Εδεσσαϊκός 1-0
Αστραπή Μεσοποταμίας - Αγροτικός Αστέρας 0-0
Θύελλα Σαρακηνών - Άρης Παλαιοχωρίου 3-0 α.α.
Ρεπό: Ποσειδών Μηχανιώνας
3ος όμιλος
ΑΣ Μετέωρα - Διαγόρας Στεφανοβίκειου 1-1
ΑΠΟ Αταλάντη - ΑΟ Ποταμιάς 1-0
ΑΕ Καρίτσας - Δίας Δίου 4-0
Θησέας Αγριάς - Πιερικός 0-1
Οικονόμος Τσαριτσάνης - Ηρακλής Λάρισας 0-0
Διγενής Νεοχωρίου - ΑΟ Σελλάνων 1-2
Ατρόμητος Παλαμά - ΓΣ Αλμυρού 2-0
4ος όμιλος
Απόλλων Ευπαλίου - ΑΕ Λευκίμμης 1-2
Τηλυκράτης - ΑΟ Ανατολής 1-0
Θιναλιακός - Μακεδονικός Φούφα 1-0
ΑΕΠ Κοζάνης - ΑΕ Μεσολογγίου 1-0
Αχέρων Καναλακίου - Σούλι Παραμυθιάς 2-0
ΠΑΣ Πρέβεζα - Ναυπακτιακός Αστέρας 1-0
Αναγέννηση Άρτας - Αστέρας Ιτέας 3-0
5ος όμιλος
ΑΕ Μοσχάτου - Πανθηραϊκός 0-1
Ακράτητος - ΑΕ Κηφισιάς 1-0
Εθνικός Πειραιά - Φωστήρας 0-1
Ηλυσιακός - Καλλιθέα 0-0
ΑΠΟ Κερατσίνι - Άγιοι Ανάργυροι 1-1
Άγιος Ιερόθεος –Άνω Μερά 1-0
Θύελλα Καμαρίου - Ερμής Κορυδαλλού 1-0
6ος όμιλος
Παλληνιακός - ΑΣ Ρόδος 0-0
Παναρκαδικός - Κόρινθος 2006 2-1
ΑΟ Νέας Αρτάκης - ΑΟ Υπάτου 1-1
Κιθαιρών Καπαρελλίου - Θύελλα Ραφήνας 0-0
Αχαρναϊκός - ΑΕΚ Τρίπολης 2-1
Αήττητος Σπάτων - ΓΣ Μαρκό 1-1
7ος όμιλος
ΠΣ Σπάρτη - ΠΑΟ Βάρδας 3-0
Διαγόρας Βραχνέικων - ΑΟ Τσιλιβή 2-1
Αστέρας Βλαχιώτη - ΑΟ Διαβολιτσίου 2-0
Ολυμπιακός Ζαχάρως - Παναργειακός 0-0
Ναύπλιο 2017 - Θύελλα Πατρών 1-0
ΑΕ Ερμιονίδας - Πανγυθεατικός 0-1
Ζάκυνθος - Πανηλειακός 1-0
8ος όμιλος
Ατσαλένιος - ΑΟ Επισκοπής 2-3
Πανακρωτηριακός - Ηρόδοτος 0-1
Γιούχτας - ΑΟ Αγίου Νικολάου 3-1
Ρεθυμνιακός - ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 3-1
Ρεπό: ΑΟ Πόρου