Ο Αρης μετά από πολύ ενθαρρυντική και αισιόδοξη εμφάνιση νίκησε με 2-0 την Ντεν Χάαγκ στο δεύτερο φιλικό επί ολλανδικού εδάφους.

Το παιχνίδι χαρακτηρίστηκε από τα πολλά νεύρα των ποδοσφαιριστών των δυο ομάδων κάτι που είχε σαν συνέπεια την πεντάλεπτη διακοπή του στο 41′. Ο Αρης είχε δοκάρι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου σε εκτέλεση φάουλ του Ματίγια. . Στο 57′ ο Αρης άνοιξε το σκορ με πολύ ωραίο γκολ του Νικολάς Ντιγκινί. Η ομάδα του ΠάκοΕρέρα συνέχισε με οργάνωση και καλό ρυθμό και στο 72′ με δυνατό σουτ του Διαμαντόπουλου, πέτυχε το 2-0.

Ντεν Χάαγκ: Γκρούθτουιζεν, Μπεούγκελσντάϊκ, Κάνον, Μπέκερ, Μέιερς (33′ Κάϊπερς), Ίμερς, Μπάκερ, Ελ Καγιατί, Πόλεϊ, Φάλκενμπουργκ, Λορένζεν

Άρηs: Κουέστα (46′ Αναγνωστόπουλος), Τζανακάκης (69′ Κωνσταντινίδης), Βελέθ (59′ Σόουζα), Δεληζήσης, Μπάσα (65′ Παυλίδης), Ντιγκινί (66′ Μιλούνοβιτς), Ναζλίδης, Κολάσο, Γκαρσία (76′ Σταμπουλίδης), Ματίγια (56′ Ιντζόγλου), Βαλεριάνος (59′ Μενέντεθ).