#TAGS ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ Αιγιάλεια Νάσος Νασόπουλος Γυναικοκτονία Ρούλα Πισπιρίγκου Travel West Forum

SPORTS

/

Φιλική ήττα στη Λάρισα για την Παναχαϊκή

Με 2-1

Η Παναχαϊκή γνώρισε φιλική ήττα με 2-1 από την Λάρισα στο μεταξύ τους εκτός έδρας φιλικό στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δύο ομάδων.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 21', όταν ο Φορνέρ έδωσε στον Μπιλά, αυτός με σέντρα βρήκε τον Αναστασάκο, ο οποίος κοντά δεν είχε πρόβλημα να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Η ισοφάριση για τους Αχαιούς ήρθε  σε λίγα λεπτά, στο 28'. Ο Πατηνιώτης σούταρε, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα της ΑΕΛ.

Το τελικό 2-1 σημειώθηκε στο 41', όταν ο Μπιλά πήρε τη μπάλα από τον Σούλη, έδωσε στον Αναστασάκο και αυτός σκόραρε. Το δεύτερο ημίχρονο δεν πρόσφερε ιδιαίτερες συγκινήσεις και το σκορ έμεινε ως είχε.

ΑΕΛ: Καρακούτσης, Μουλόπουλος, Έσπιν, Μελισσάς, Κοντοδήμος, Τσεμπερίδης, Πινδώνης, Φορνέρ, Δεινίπαπας, Μπιλά, Αναστασάκος. Έπαιξαν και οι: Στεφανίδης, Γκούρτσας, Μπαλογιάννης.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Παπαδόπουλος, Χούσας, Μπαρούτας, Κάργας, Σούλης, Αναστασόπουλος, Στεργίδης, Πατινιώτης, Κωστούλας, Πλέγας, Μασούρας. Έπαιξαν και οι: Σκερλετίδης, Χαρτσιάς, Τρίγκας, Μαζιώτης, Σαμπατάκος.

Δεύτερο φιλικό σε δύο μέρες για την ΑΕΛ, ύστερα από αυτό της Τετάρτης (17/9) με την ΑΕΚ. Οι Θεσσαλοί την Πέμπτη (18/9) υποδέχτηκαν την Παναχαϊκή και επικράτησαν με 2-1 στο «AEL FC Arena». Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 21', όταν ο Φορνέρ έδωσε στον Μπιλά, αυτός με σέντρα βρήκε τον Αναστασάκο, ο οποίος κοντά δεν είχε πρόβλημα να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.
Η ισοφάριση για τους Αχαιούς ήρθες λίγα λεπτά, στο 28'. Ο Πατηνιώτης σούταρε, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα της ΑΕΛ. Στο 37' οι «βυσσινί» είχαν μεγάλη ευκαιρία για να πάρουν εκ νέου το προβάδισμα, ωστόσο η κεφαλιά του Μελισσά ύστερα από χτύπημα φάουλ του Πινδώνη σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι. Είχαν και δεύτερη τέτοια φάση οι παίκτες του Κωνσταντίνου Παναγόπουλου, στο 40', οπότε και από εκτέλεση φάουλ του Πινδώνη πάλι ο Μελισσάς έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι. Τελικά το 2-1 σημειώθηκε στο 41'. Ο Μπιλά πήρε τη μπάλα από τον Σούλη, έδωσε στον Αναστασάκο και αυτός σκόραρε. Το δεύτερο ημίχρονο δεν πρόσφερε ιδιαίτερες συγκινήσεις και το σκορ έμεινε ως είχε.