#TAGS ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ Αιγιάλεια Νάσος Νασόπουλος Γυναικοκτονία Ρούλα Πισπιρίγκου Travel West Forum

SPORTS

/

Ολυμπιακός: Φιλική νίκη επί του Λεβαδειακού

Ντεμπούτο Μαρίν, Ελιουνούσι

Υπό το βλέμμα του Όσκαρ Καρντόσο, ο Ολυμπιακός νίκησε με 2-0 τον Λεβαδειακό σε φιλικό ματς που διεξήχθη στο γήπεδο Καραϊσκάκη.Το μεγάλο μεταγραφικό απόκτημα των Πειραιωτών αποθεώθηκε από τους φίλους της ομάδας, ωστόσο, η είδηση του αγώνα ήταν η πρώτη συμμετοχή των Μαρίν και Ελιουνούσι με την ερυθρόλευκη φανέλα.

Ο Ελιουνούσι, μάλιστα, έπαιξε σε όλο το 90λεπτο, ενώ ο Γερμανός winger αγωνίστηκε για 60 λεπτά.

Το φιλικό ξεκίνησε με το αυτογκόλ του Θοδωρή Τριποτσέρη στο 22΄, ενώ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο νεαρός, Ανδρούτσος, διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πάουλο Μπέντο): Λεάλι, Φιγκέιρας, Μποτία (78΄ Φουάσης), Ρέτσος, Ντε Λα Μπέγια, Ζντιέλαρ (64΄ Καμπιάσο), Μάρτινς (75΄ Ανδρούτσος), Ντομίνγκες, Ελιουνούσι, Μαρίν (60΄ Πάρντο), Σεμπά.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Ράτκο Ντόστανιτς): Μοσχονάς, Μουλόπουλος, Εντουίν, Τριποτσέρης, Μιλιάζες, Μαχαίρας, Καραχάλιος (68΄ Μάγκας), Καλτσάς (60΄ Βασιλείου), Γιακουμάκης, Σενκά (60΄ Σενκά), Μάντζιος.