Ολυμπιακός Β

Ο Ολυμπιακός Β Piraeus Bank δυσκολεύτηκε αρκετά κόντρα στην Ελευθερούπολη, αλλά τελικά πήρε τη νίκη με 89-85 στην παράταση, στο πλαίσιο της έβδομης αγωνιστικής στην Α2 Ανδρών.

Οι “ερυθρόλευκοι” τα βρήκαν σκούρα στην τελευταία περίοδο του αγώνα με την Ελευθερούπολη, παρά το γεγονός ότι στη μεγαλύτερη διάρκεια είχαν τον έλεγχο.

Το τρίτο δεκάλεπτο έκλεισε με την ομάδα του Δημήτρη Τσαλδάρη να είναι μπροστά με 11 πόντους (57-46), αλλά οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν στο τέταρτο.

Εκεί με το σκορ στο 75-73, ο Νεμάνια Μανοΐλοβιτς κατάφερε να σημειώσει το buzzer beater και να στείλει την αναμέτρηση στην παράταση.

Ο Ολυμπιακός Β, όμως με τον Πέτρο Μελισσαράτο (24 π) και τον Βαγγέλη Τζόλο (17 π) να κάνουν εξαιρετικό παιχνίδι μπόρεσε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα, με 89-85.

Τα δεκάλεπτα: 21-18, 40-30, 57-46, 75-75 (κ.α), 89-85 (α’ παρ.)