Πλατανιάς-Εργοτέλης 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

14:41 | 10/03/2019

Παρακολουθείστε live μέσω του Capitano.gr την εξέλιξη του ματς Πλατανιάς-Εργοτέλης.

Τέλος του αγώνα στα Περιβόλια.

92ο λεπτό: Νέα ευκαιρία για τον Εργοτέλη: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπουρσέλη, η μπάλα λίγο άουτ!

*Το γύρισε ο Ηρόδοτος και προηγείται 2-1!

*Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

*Πλήρης η ανωτερότητα του Εργοτέλη στο β' μέρος, αλλά δεν έχει καταφέρει να ισοφαρίσει.

*Ισοφάρισε τον ΑΟΧ/Κισσαμικό ο Ηρόδοτος, με τον Ζαμπορόφσκι.

*Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Καπνίδης στη θέση του Μπαχανάκ.

71o λεπτό: Ο Ιατρούδης έκανε το σουτ από πλεονεκτική θέση, αλλά ο Βασιλειάδης με τρομερή επέμβαση κράτησε το μηδέν!

*Καλύτερος ο Ηρόδοτος στο β' μέρος, έχει χάσει ευκαιρίες για να ισοφαρίσει τον ΑΟΧ/Κισσαμικό.

*Εχει ανεβάσει την απόδοσή του ο Εργοτέλης.

*Αλλαγή για τον Πλατανιά. Στη θέση του Λάζιτς ο Γκατσολάρι.

58ο λεπτό: Σουτ εκτός περιοχής του Τσέλιου, αποκρούει σε κόρνερ ο Βασιλειάδη

*Αρχισε το β' μέρος και στη Ν.Αλικαρνασσό. Πάντα στο 0-1.

*Αλλαγή για τον Εργοτέλης. Μανουσάκης αντί Ροβίθη.

Αρχισε το δεύτερο μέρος.

Ημίχρονο στα Περιβόλια. Ο Πλατανιάς με γκολ στο φινάλε του πρώτου μέρους προηγείται της ηρακλειώτικης ομάδας.

Ο Λουκίνας βρέθηκε μέσα στην περιοχή και αριστερά και με σουτ άνοιξε το σκορ για τον Πλατανιά!

45ο λεπτό: Γκολ για τον Πλατανιά!

*Λίγο πριν την ανάπαυλα, ο ΑΟΧ/Κισσαμικός εξακολουθεί να προηγείται στην έδρα του Ηροδότου.

*Εχει την κατοχή ο Πλατανιάς, αλλά φάσεις δεν δημιουργεί. Ο Εργοτέλης έχει δώσει χώρο στους γηπεδούχους.

*Κακό το ματς έως τώρα.

*Απουσιάζουν οι μεγάλες φάσεις στα Περιβόλια, παραμένει το 0-1 στη Ν. Αλικαρνασσό.

*21': Ο Λάζιτς σούταρε και ο Κατσιμήτρος απέκρουσε χωρίς πρόβλημα.

*Ο ΑΟΧ/Κισσαμικός άνοιξε το σκορ στο 17' και προηγείται 0-1 του Ηροδότου.

*Οι δυο ομάδες προσπαθούν ν' αναλάβουν τα ηνία του ματς, αλλά δεν έχει σημειωθεί κάτι αξιόλογο ακόμη.

*Στο 0-0 και το ματς στο 10' στη Ν. Αλικαρνασσό.