Συντριβή στο Βόλο για Ηρόδοτο!

16:06 | 27/03/2019

Η ομάδα της Ν. Αλικαρνασσού γνώρισε την πιο βαριά φετινή της ήττα, έχασε με 0-5 από τον πρωτοπόρο Βόλο

Η ομάδα του Ηροδότου παρ ότι ξεκίνησε πολύ καλά το ματς, ήταν καλύτερη στο πρώτο 20λεπτο της αναμέτρησης, στη συνέχεια και μετά το πρώτο γκολ του Μάντζη στο 35', κατέρρευσε! Με το 1-0 πήγαν στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες με τον Βόλο να έχει την ευκαιρία σκοράρει στην πρώτη φάση της επανάληψης, όμως ο Ξενοδόχοφ έδειξε την ετοιμότητα του. Όμως, οι Θεσσαλοί πέτυχαν με τον Φράγκο το 2-0 στο 59', με τον ίδιο παίκτη με ατομική ενέργεια να διαμορφώνει το 3-0 στο 70. Έξι λεπτά αργότερα, ο Κόκορης έκανε το 4-0 ενώ ο Φράγκος πέτυχε χατ - τρικ στο 89' διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα

Βόλος (Φεράντο): Πίτκας, Κόκας, Πίτου Γκαρσία, Δόρης, Κότο, Ηλιόπουλος (65’ Πίσπας), Καρρίκι, Λούκας Γκαρσία, Μάντζης, Ν’ Γκουέμ, Γκαλίτσιος

Ηρόδοτος (Λυρώνης): Ξενοδόχοφ, Γιαλούσης, Γραικός, Χατζηλιάδης, Ανδρέου, Παπαγγελής, Κασαπάκης, Αργκιλέσι, Νύκταρης, Πίντο, Ζαμπορόφσκι

Το σύνολο του περιεχομένου και των υπηρεσιών του capitano.gr διατίθεται στους επισκέπτες για προσωπική χρήση.
Απαγορεύεται η χρήση ή επανεκπομπή του, σε οποιοδήποτε μέσο, με ή άνευ επεξεργασίας, χωρίς τη γραπτή άδεια του εκδότη.