Πεντάμορφη η Ομόνοια στο «Αμμόχωστος» (Όλα τα αποτελέσματα του Κυπέλλου)

Με τέσσερις αγώνες συνεχίστηκε σήμερα το πρόγραμμα της δεύτερης φάσης του Κυπέλλου Coca – Cola Α’ – Β’ Κατηγορίας.

Η ΑΕΛ έγινε η πρώτη ομάδα που προκρίθηκε στην προημιτελική φάση της διοργάνωσης.

Μετά το 5-1 στη Λάρνακα, νίκησε και στον επαναληπτικό την Αλκή Ορόκλινης με 2-1 και προκρίθηκε με συνολικό σκορ 7-2.

Η Αλκή προηγήθηκε με τον Βαλέντε στο 45ο λεπτό και η ΑΕΛ έφτασε στην ανατροπή από αυτογκόλ του Αγκούστο στο 47ο λεπτό και γκολ του Μηνά Αντωνίου στο 52ο λεπτό.

*Η Νέα Σαλαμίνα νίκησε στο Στάδιο Στέλιος Κυριακίδης με 1-0 την Πάφο από γκολ του Ελουντού στο 21ο λεπτό.

*Στο Μακάρειο Στάδιο Ολυμπιακός – Ανόρθωση έμειναν στο 0-0 στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι.

*Η Ομόνοια Λευκωσίας νίκησε εκτός έδρας με 5-0 τον Ερμή Αραδίππου. Το σκορ άνοιξε με αυτογκόλ στο 2ο λεπτό (Γαβριήλ) και ακολούθησαν τέσσερα τέρματα από τους Τζιωνή (12′, 51′), Εζρά (28′) και Μίκου (90′).