Σπουδαίο ματς δίχως νικητή(vid)

Μετά από  σπουδαίο ματς δεν βγήκε νικητής στο «Αμμόχωστος». Νέα Σαλαμίνα και Ανόρθωση συμβιβάστηκαν στο ισόπαλο 2-2 στο Βαρωσιώτικο ντέρμπι.
Το ξεκίνημα του ματς ήταν εντυπωσιακό καθώς μέχρι το 4ο λεπτό το σκορ ήταν στο 1-1. Στο 3΄ ο Σίμπσον άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους και στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Ράγιος έφερε το παιχνίδι στα ίσα.
Δύο γκολ μπήκαν και στην επανάληψη με διαφορετική σειρά. Η Ανόρθωση ήταν αυτή που σκόραρε πρώτη με τον Γκαλίτσιο στο 65΄ κάνοντας την ολική ανατροπή για να έρθει ο Ελουντού στο 74΄ να ισοφαρίσει και να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ: Κίσσας, Χριστοφόρου, Λαμπότ, Κορέια, Τσαμπούρης, Ρομάν, Κωστή, Νουρ (90+3΄ Μαριάνοβιτς), Ελουντού (89΄ Τισντέλ), Σίμπσον (83΄ Σιαθάς), Κίνγκσλει

ΑΝΟΡΘΩΣΗ : Λόρια, Γκαλίτσιος, Αρτυματάς, Σίντεφελντ, Βργκότς, Εγγλέζου (52΄ Σελίν), Κατσαράβα, Ράγιος (46΄ Οκριασβίλι), Βασιλακάκης (87΄ Νταουσβίλι), Ντούρις, Μανθάτης
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Λαμπότ/ Μανθάτης, Γκαλίτσιος

ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Χρυσοβαλάντης Θεουλή (Χρίστος Ε. Χρίστου, Ανδρέας Π. Ανδρέου)