Μπάσκετ
09 Δεκεμβρίου 2018 / 17:47
ΣΠΥΡΟΣ ΠΙΚΟΥΛΑΣ

ΓΣ Ελευθερούπολης – Φαίακας Κέρκυρας 79-52

Ο χειρότερος φετινός Φαίακας έχασε με κατεβασμένα τα χέρια στην Ελευθερούπολη με το βαρύ 79-52. Τίποτε δεν λειτούργησε σωστά για την ομάδα μας, ήταν κακή στο αμυντικό κομμάτι ενώ δύσκολα έβρισκε το δρόμο προς το αντίπαλο καλάθι.
Από την αρχή του ματς πήραν διαφορά οι γηπεδούχοι, προηγήθηκαν με οκτώ πόντους στο δεκάλεπτο και 19 στο ημίχρονο με τον Φαίακα να μην μπορεί σε κανένα σημείο του ματς να επανέλθει, έτσι ήλθε η μεγάλη σε έκταση σκορ ήττα.
Δεκάλεπτα: 25-17, 47-28, 69-43, 79-52
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Κελεσίδης 5, Στυλίδης 23 (3), Κωνσταντάρας 4, Μπέσσας 3 (1), Μπουτσακτσή 2, Ιωάννου 11 (3), Απαζίδης 2, Σταμπουλής 8, Λαζαρίδης 3 (1), Χαρισμίδης 2, Βοϊβατόπουλος 8, Καραγιώργος 8 (1).
Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης): Γρίψιος 2, Ματενίδης 15 (2), Νεδέλκος 2, Σιώπης 2, Σπιτσιέρης 2, Πεταλωτής 2, Περουλής 17 (2), Νίκας 2, Μαγκανάς, Ταουσάνης 6, Χατζόπουλος 2.