Τα Χανιά έχασαν μεγάλη ευκαιρία να φύγουν με νίκη από την Άρτα (0-0).

Η χανιώτικη ομάδα είχε αρκετές χαμένες ευκαιρίες με τον Μέλκα να στερεί το γκολ από τον Κουσκουνά σε αρκετές περιπτώσεις, αλλά και στο τέλος του αγώνα με τον Ναζλίδη. Παράλληλα υπάρχουν φωνές για τη φάση όπου φαίνεται να σπρώχνεται εντός περιοχής ο Παπαχρήστος στο 86′, με τον Πανυτσίδη να δίνει συνέχεια στο παιχνίδι.
Από την άλλη ο Καραϊσκάκης είχε δύο μεγάλες ευκαιρίες με τον Κυβελίδη, όπου έδειξε τα ανακλαστικά του ο Κουτζαβασίλης και δοκάρι σε φάουλ του Μέτσε στο 12′.

Οι φάσεις του αγώνα
5′ Κόρνερ του Παπαχρήστου κεφαλιά του Τζιώρα απομάκρυνε ο Καπίας.
7′ Σπουδαία απόκρουση του Κουτζαβασίλη σε κεφαλιά του Κυβελίδη. Κόρνερ του Ψιάνου κεφαλιά του Μασούρα άουτ.
9′ Από φάουλ του Δημητριάδη η μπάλα βρίσκει σε αμυνόμενο και φεύγει δίπλα από την εστία.
12′ Δοκάρι για τον Καραϊσκάκη σε εκτέλεση φάουλ του Μέτσε.
20′ Μπαλιά του Σωτηράκου σουτ του Κουσκουνά πάνω από την εστία η μπάλα.
35′ Κόρνερ από τον Δημητριάδη κεφαλιά του Σελινιωτάκη άουτ.
38′ Σέντρα του Κάσσου κεφαλιά του Τζιώρα άουτ.
42′ Απίστευτη χαμένη ευκαιρία με τον Κουσκουνά εξ επαφής να κάνει την προβολή και να στέλνει την μπάλα άουτ μετά από σέντρα του Παπαχρήστου. Προηγήθηκε εντυπωσιακή ατομική ενέργεια του Τζιώρα.
45′ Νέα μεγάλη ευκαιρία από σέντρα του Δημητριάδη η μπάλα περνάει για τον Κουσκουνά το σουτ του οποίου αποκρούει εντυπωσιακά ο Μέλκα.
57′ Σουτ του Χατζηστραβού η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ. Κόρνερ του Ψιάνου κεφαλιά του Καπία άουτ.
73′ Ευκαιρία για τον Καραϊσκάκη με τον Κουτζαβασίλη να σταματάει την προσπάθεια του Κυβελίδη τον οποίο παρεμπόδισε και ο Σελινιωτάκης και στη συνέχεια στη δεύτερη προσπάθειά του ο παίκτης των γηπεδούχων έστειλε την μπάλα πλάγια.
77′ Μεγάλη ευκαιρία. Από βολέ του Κουτζαβασίλη και κεφαλιά του Ναζλίδη ο Κουσκουνάς στην πλάτη της άμυνας προσπάθησε να “κρεμάσει” τον Μέλκα, που μπλόκαρε.
87′ Δεν δίνεται πέναλτι σε σπρώξιμο πάνω στον Παπαχρήστο.
88′ Κεφαλιά του Μασούρα άουτ.
90+3′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Ναζλίδη κοντράρει η μπάλα και μπλοκάρει ο Μέλκα

Διαιτητής: Πανυτσίδης (Κοζάνης)
Βοηθοί: Φράγιος (Μακεδονίας) – Φαλτάκας (Γρεβενών)
4ος διαιτητής: Μπεκιάρης (Καρδίτσας)
Κίτρινες κάρτες: Σελινιωτάκης (25′), Κυβελίδης (25′), Τσούτσης (48′), Μουμίν (51′), Σωτηράκος (56′), Κούστα (85′)

Καραϊσκάκης (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Μέλκα, Καπίας, Παναγιώτου, Χατζηστραβός, Ψιάνος, Μέτσε, Μασούρας, Βλάχος, Παπανίκου, Κυβελίδης (78′ Κούστα), Τσούτσης (64′ Καψάλης).
Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Ανδρέου, Σελινιωτάκης, Σωτηράκος, Κάσσος, Παπαχρήστος, Μουμίν, Παναγιωτούδης (85′ Χύσι), Δημητριάδης (64′ Λεοζίνιο), Τζιώρας (64′ Ναζλίδης), Κουσκουνάς.