Τα Χανιά έδειξαν χαρακτήρα και στη Λιβαδειά (0-0), φλερτάροντας στο τέλος του αγώνα με τη νίκη επί του Λεβαδειακού.

Η χανιώτικη ομάδα αν και δεν έπιασε καλή απόδοση στο τέλος είχε σημαντικές ευκαιρίες με τους Βασιλείου και Πάνο, από πάσες του Κάρλος, για τη νίκη
Αμφότερες οι ομάδες μένουν στην 3η θέση και συνεχίζουν το αήττητο σερί τους, με τον Λεβαδειακό να το διευρύνει σε 11 παιχνίδια (8 νίκες – 3 ισοπαλίες) από την ήττα του πρώτου γύρου στα Περιβόλια και τα Χανιά να πηγαίνουν στο 7 (νίκες)-3 (ισοπαλίες).

Οι φάσεις του αγώνα
3′ Σουτ του Μπαστιάνου κοντράρει σε Σωτηράκο και καταλήγει κόρνερ.
7′ Κόρνερ του Κονέ ο Ιωαννίδης από κοντά δε βρήκε “γεμάτα” την μπάλα  και ο Κουτζαβασίλης μπλόκαρε.
12′ Σέντρα του Συμελίδη η μπάλα περνάει παράλληλα από την εστία.
15′ “Βουτιά” του Βήχου μέσα στην περιοχή, δεν ξεγελιέται ο διαιτητής και αφήνει το παιχνίδι να συνεχιστεί.
16′ Μπαλιά του Συμελίδη στον Ιωαννίδη ο Ανδρέου του κλείνει το πεδίο με τη βοήθεια του Κουτζαβασίλη και από διπλή κόντρα η μπάλα καταλήγει άουτ.
47′ Πάσα του Κάσσου σουτ του Τζιώρα άουτ.
48′ Σουτ του Μπαστιάνου μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Κουτζαβασίλης.
70′ Φάουλ του Βήχου η μπάλα περνάει από όλους και ο Κουτζαβασίλης διώχνει.
78′ Φάουλ του Κάρλος από το κεφάλι αμυνόμενου η μπάλα καταλήγει στον Μπάγιτς.
78′ Σουτ του Συμελίδη άουτ.
82′ Μεγάλη ευκαιρία από πάσα του Κάρλος ο Βασιλείου σουτάρει και η μπάλα βρίσκει στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.
84′ Νέα ευκαιρία από πάσα του Κάρλος ο Πάνος σουτάρει και ο Μπάγιτς μπλοκάρει σταθερά.
90′ Μπαλιά του Κάρλος σουτ του Βασιλείου η μπάλα άουτ.

Διαιτητής: Ανδριανός (ΕΠΣ Αχαΐας)
Βοηθοί: Οικονόμου – Κακαφώνης (ΕΠΣ Αχαΐας)
4ος διαιτητής: Περράκης (ΕΠΣ Αθηνών)
Κίτρινες κάρτες: Βρεττός (32′), Τζιώρας (59′), Βήχος (73′), Κάσσος (86′), Μύγας (86′), Ανγκουά (90+4′)
Λεβαδειακός (Σωτήρης Αντωνίου): Μπάγιτς, Ανγκουά, Βήχος, Λιάγκας, Μύγας, Κονέ, Μεχία, Ιωαννίδης, Συμελίδης (87′ Νίκας), Πολέτο (74′ Ενομό), Μπαστιάνος (55′ Μάντζιος).
Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Πάνος, Σωτηράκος, Γιάκος (46′ Κάρλος), Μουμίν, Παναγιωτούδης, Βρεττός (81′ Βασιλείου), Κάσσος, Τζιώρας (90′ Σελινιωτάκης).