Με Περογαμβράκη σκόρερ ο Αλμυρός 2-0 τον Ζαρό (Πλούσιο Φωτορεπορτάζ)

Petite Perle 300×250

Την καλύτερη φετινή του εμφάνιση έκανε ο Αλμυρός κυρίως στο πρώτο ημίχρονο και νίκησε με 2-0 τον Ζαρό.

Ο Αλμυρός έπιασε φανταστική απόδοση στο πρώτο ημίχρονο αλλά το σκορ έμεινε στο 1-0 αφού ο τερματοφύλακας του Ζαρού έκανε πολλές και σπουδαίες αποκρούσεις.

Ο Αλμυρός είχε και ένα δυσάρεστο γεγονός αφού έχασε τον Δημήτρη Κοιλιάρα με σοβαρό τραυματισμό ενόψει μάλιστα των δύο Μαλεβιζιώτικων ντέρμπι που έχει να δώσει με ΠΑΟΚ και Δαμάστα.

Είχε όμως και ο Ζαρός τα δικά του προβλήματα αφού εκτός του ότι δεν έπαιξαν οι Καλεμάκης, Λέσι έχασε και αυτός στο πρώτο ημίχρονο με σοβαρό τραυματισμό τον αρχηγό του Κώστα Φραγκιαδουλάκη η αποχώρηση του οποίου επηρέασε την ομάδα του.

Στο 7' από σέντρα του Ρουμπάκη κεφαλιά ψαράκι του Περογαμβράκη ξυστά άουτ.

Στο 9' από πάσα του Τοπούζη μακρινό σουτ του Κοιλιάρα αιφνιδιάστηκε ο Χατζηδάκης αλλά έδιωξε σε κόρνερ.

Στο 19' φάουλ του Μόντι κεφαλιά του Μητρόπουλου στα ύψη.

Στο 21' από σέντρα του Περογαμβράκη κοντινή προβολή του Απλαδά έσωσε ο Χατζιδάκης.

Στο 24΄φοβερή πάσα του Κοιλιάρα έφυγε μόνος του ο Περογαμβράκης, πλάσαρε έδιωξε στην έξοδο ο Χατζιδάκης και ο Απλαδάς από μακριά σε κενή εστία σούταρε άουτ.

Στο 28' εκπληκτική ενέργεια και σουτ του Κοιλιάρα λίγο άουτ.

Στο 31΄πέναλτι υπέρ του Αλμυρού σε ανατροπή του Χατζηδάκη στον Περογαμβράκη, εκτέλεσε ο ίδιος ο Περογαμβράκης και έκανε το 1-0 παρά την προσπάθεια του Χατζιδάκη.

Στο 36' φανταστική ενέργεια του Κοιλιάρα που ανατράπηκε μέσα στη περιοχή αλλά ο κύριος Βισκαδούρος δεν έδωσε το πέναλτι.

Στο 44' ο Μονιάκης έκανε το κόρνερ κεφαλιά του Τοπούζη λίγο άουτ.

Στο 52' σοκ για τον Αλμυρό όταν ο Κοιλιάρας έπαθε διάστρεμμα και αποχώρησε δίνοντας την θέση του στον Μαχαίρα.

Στο 63' πάλι ο Χατζιδάκης σταμάτησε τετ α τετ του Περογαμβράκη.

Στο 93' διαγώνιο σουτ του Αγαπάκη λίγο άουτ.

Στο 94' από κούρσα και γύρισμα του Ζαφείρη ο Περογαμβράκης με προβολή έκανε το 2-0.

Συνθέσεις:

ΑΛΜΥΡΟΣ: Γεωργίου, Γιαλούσης, Ρουμπάκης, Μονιάκης,Απλαδάς (74΄Ζαφείρης), Ξενοκτιστάκης, Μεντουδάκης (74΄Μαχαίρας), Λυκούδης (85΄Αγαπάκης), Κοιλιάρας (55΄ Μπέρκης), Περογαμβράκης, Τοπούζης.

ΖΑΡΟΣ: Χατζιδάκης, Ανδρεαδάκης, Γκλεζάκος, Μητρόπουλος (87΄Χαραλαμπάκης), Καραμανιτάκης, Φραγκιαδουλάκης (27΄ Κοζορώνης), Χριστοφοράκης, Χαλιλάι, Λαδιανός, Αναγνωστάκης (74΄Κόκκινος), Παραθύρας.