aezaekaelanorthosisapoelapollonarisdoksaethnikos achnaskarmiotissasalaminaothelos athienouomonoiapafosSuper LeaguePremier LeagueSerie ALaLiga

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΓΙΑ ΝΑΠΑΈβρεξε γκολ στην επανάληψη, 10άρα η ΜΕΑΠ και ανατροπές

Έβρεξε γκολ στην επανάληψη, 10άρα η ΜΕΑΠ και ανατροπές

Άνοιξαν οι ουρανοί στη Β’ Κατηγορία. Σε εφτά σημερινές αναμετρήσεις με τις οποίες ολοκληρώθηκε η 22η αγωνιστική, επιτεύχθηκαν 33 τέρματα, εκ των οποίων τα 17 (!) στο δεύτερο ημίχρονο.

Ξεχωρίζει η νίκη της ΜΕΑΠ με 10-1 (!!!) επί του ΘΟΪ Λακατάμιας στη Νήσου κι η εκτός έδρας ανατροπή του Άρη, ο οποίος έχανε με 0-1, αλλά στην επανάληψη έφερε τα κάτω-πάνω κερδίζοντας με 4-1. Αξιοσημείωτο και το «διπλό» του Ακρίτα στη Σωτήρα με γκολ στο 90’ (2-1), επί του τοπικού Ονήσιλου, ενώ ο Οθέλλος Αθηαίνου στην έξοδο του στη Δερύνεια έφερε ισοπαλία 2-2 με την τοπική Αναγέννηση.

Υπενθυμίζουμε πως το βράδυ της Παρασκευής (1/3) ο Εθνικός Άχνας επικράτησε 2-1 στο Δασάκι του Ολυμπιακού. Η πρωτοπόρος ομάδα του «Τακτακαλά» γνώρισε την ήττα μετά από 20 αγωνιστικές.

Στη βαθμολογία προηγείται ο Ολυμπιακός με 51 βαθμούς και ακολουθούν: Εθνικός Άχνας 46, Άρης 46, Οθέλλος Αθηαίνου 42 βαθμοί. Σε εκκρεμότητα ο αγώνας του Εθνικού Άχνας με τον Οθέλλο Αθηαίνου που θα διεξαχθεί την ερχόμενη Τετάρτη 6 Μαρτίου.