Δευτέρα, 07 Οκτώβριος 2019 18:32

ΚΑΛΟ ΝΕΡΟ – ΜΕΘΩΝΗ 2-3: Με Πουλάκο πήρε ένα σπουδαίο διπλό

Γράφτηκε από τον

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη σημείωσε χθες η Μεθώνη επικρατώντας με 3-2 του Καλό Νερού στο γήπεδο της Κυπαρισσίας.

Στο... ντέρμπι των νεοφώτιστων ο ΑΟΜ με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κυριάκο Πουλάκο πήρε το τρίποντο και έφτασε τους 4 βαθμούς σε δύο αγωνιστικές.

Ο Μανιάτης φορ πέτυχε δύο προσωπικά γκολ στο τελευταίο 20λεπτο και χάρισε στην ομάδα του ένα σπουδαίο διπλό.

Από την άλλη το Καλό Νερό υπέστη δεύτερη σερί ήττα, παραμένει δίχως βαθμό και φαίνεται να πληρώνει την απειρία του, μιας και τα δύο ματς τα έχει χάσει στις λεπτομέρειες.

Η Μεθώνη είχε καλές στιγμές στο ξεκίνημα με Πεϊδη και Σούλα, ενώ το Καλό Νερό απείλησε με τον Δεμπεγιώτη.

Προηγήθηκε με πέναλτι του Σαμπάνι

Στο 36’ ο Πουλάκος κέρδισε πέναλτι από τον Σταυρόπουλο και ο Σαμπάνι έγραψε το 0-1 από τα 11 βήματα.

Ομως οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο...

Ισοφάρισε ο Δεμπεγιώτης στο 43'

Στο 43’ ο Μπεγέτης από δεξιά έκοψε την μπάλα και ο Δεμπεγιώτης με σουτ ισοφάρισε σε 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο και κρίθηκε χάρις στο ταλέντο και την εκτελεστική δεινότητα του Κυριάκου Πουλάκου...

"Μίλησε" ο Πουλάκος στο 73' και 83'

Στο 73’ ο επιθετικός της Μεθώνης με ατομική ενέργεια και σουτ έκανε το 1-2 και στο 83’ με διαγώνιο σουτ έγραψε το 1-3.

Η ομάδα του Σάκη Διονυσόπουλου κέρδισε πέναλτι στο 90’ σε ανατροπή του Μιχαλακόπουλου από τον Μίντζηρα, με τον Μπεγέτη να είναι εύστοχος και να μειώνει σε 2-3.

Μείωσε με πέναλτι ο Μπεγέτης

Μάλιστα στο 92’ οι γηπεδούχοι ζήτησαν νέο πέναλτι για ανατροπή πάνω στον Διονυσόπουλο, με τον κ. Σκόρδο να δίνει συνέχεια στο ματς.

Βοηθοί του Σκόρδου ήταν οι Βανικιώτης και Βοσνάκης.

ΚΑΛΟ ΝΕΡΟ: Σταυρόπουλος, Μιχαλακόπουλος, Ανδρεόπουλος, Λαμπρόπουλος, Κορμπής, Ντιόπ, Σιγέρης (76’ Μανδραπήλιας), Παναγούλιας, Μπεγέτης, Δεμπεγιώτης (68’ Διονυσόπουλος), Μητρόπουλος (88’ Μουζής).

ΜΕΘΩΝΗ: Μίντζηρας, Καγιανάς, Παπαδημητρίου (66’ Βασιλόπουλος), Παπανικολόπουλος, Κουτίβας, Πεϊδης, Σούλα (67’ Τσατάς), Ηλιόπουλος (80’ λ.τρ. Παυλόγιαννης), Σαμπάνι, Τομαράς (90’ Σούλι), Πουλάκος.