Δευτέρα, 21 Οκτώβριος 2019 19:59

Α.Ε. ΜΑΝΗΣ – ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ 2-0: Δεύτερο σερί τρίποντο

Γράφτηκε από τον

Τη δεύτερη σερί νίκη και πρώτη στον Κάμπο πανηγύρισε χθες η Α.Ε. Μάνης με σκορ 2-0 επί του Τέλλου Αγρα.

Είχε προηγηθεί το διπλό στην Ανδρούσα και με 8 βαθμούς ισοβαθμεί με τον Πανθουριακό στην 4η θέση της Α’ τοπικής, διατηρώντας το αήττητο.

Αντίθετα η ομάδα των Γαργαλιάνων παραμένει χωρίς βαθμό μετά από τέσσερις αγωνιστικές.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 42’ με σουτ του Αλεξανδρόπουλου και διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 70’ με πλασέ του Κάνιστρα.

Στο 0-0 η Μάνη είχε δοκάρι με το Χελά, ενώ διαμαρτύρεται και για πέναλτι στο πρώτο δεκάλεπτο σε ανατροπή του Χελά.

Οι νικητές είχαν και άλλες ευκαιρίες, αλλά ο γκολκίπερ του Αγρα Λάππα ήταν σε καλή μέρα και κράτησε την ομάδα του μέσα στο παιχνίδι.

Στο 0-0 ο Αγρας προσπάθησε να φανεί επιθετικά με Μπουλόν και Μαρκόπουλο, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο τις περισσότερες προσπάθειες πήρε ο Τσιερί που σκόραρε στο 78’, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Το ματς διαιτήτευσε ο Σκόρδος με βοηθούς τους Ρηγόπουλο και Βανικιώτη.

Α.Ε. ΜΑΝΗΣ: Κατσαρέας, Στύλλα, Χατζηπαναγιώτης (65’ Πετρ. Σπυρέας), Δουρούμης, Βαβαρούτσος, Πολυμενέας, Τσουλάκος (80’ ΚΛ. Σπυρέας), Αλεξανδρόπουλος, Κάνιστρας, Χελάς, Μπέρμπερη (60’ Ντουράι).

ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ: Λάππας, Γεωργακόπουλος, Γεωργόπουλος, Αλεξανδρόπουλος, Ακασού, Τσιερί, Αναστασόπουλος, Λακριντής (65’ Καυκής), Μαρκόπουλος, Μπουλόν, Βελισσάρης.