ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΛΥΜΠΙΑ ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΗΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ

Μόλις ένα 10λεπτο άντεξε την πίεση η Ολύμπια Λάρισας που παίζοντας με ελλείψεις και δίχως λύσεις στην επίθεση υποτάχθηκε φυσιολογικά στην ανωτερότητα του ΠΑΣ Γιάννινα γνωρίζοντας την ήττα στο κλειστό της Νεάπολης με 41-65, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών.

Το παιχνίδι αποδείχθηκε υγιεινός περίπατος για τις φιλοξενούμενες, αφού μετά το πρώτο 10λεπτο πάτησαν γκάζι και με κορυφαία τη Σαρηγιαννίδου (23 π., 3 τρ.) πανηγύρισαν μια άνετη νίκη.

Δεκάλεπτα: 13-17, 16-41, 40-57, 41-65

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου 6(1), Σολωμού 1 , Σουλιώτη 7(1), Λιάσκου 4, Σκαρλή 9(2), Πατούνη 9(3), Μοδέα 5, Μαργαρίτη, Τσιουρβά, Ζαχαρία, Μπαζούκη, Κλεισιάρη

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 6(2), Σαρηγιαννίδου 23(3), Χρηστάκη 9(2) , Μεντεσίδου 9, Πάφη , Ξανθοπούλου 4, Ντάλα 9(3), Διαμαντοπούλου, Βρασταμινού, Μπουκουβάλα, Κλίναβου, Λέφα 5(1), Πανούτσου.