Δείτε ποιοι κατέθεσαν συνδυασμούς στη Στερεά και τη Φθιώτιδα
Ολοκληρώθηκε στις 12 περίπου το βράδυ η διαδικασία κατάθεσης των φακέλων των υποψήφιων για τις περιφερειακές και δημοτικές εκλογές.
Σε ότι αφορά την περιφέρεια Στερεάς στο Πρωτοδικείο Λαμίας κατατέθηκαν 9 συνδυασμοί
Κατά τη σειρά που κατέθεσαν την υποψηφιότητά τους είναι:
Ενωτική Περιφερειακή Κίνηση με επικεφαλής τον Απόστολο Γκλέτσο.
Ελληνική Αυγή για την Στερεά Ελλάδα με επικεφαλής τον Χαράλαμπο Γιώτη.
Λαϊκή Συσπείρωση Στερεάς Ελλάδας με επικεφαλής τον Κωνσταντίνο Μπασδέκη.
Πατρίδα μας η Στερεά με επικεφαλής την Κατερίνα Μπατζελή.
Επιμένουμε στην καρδιά της Ελλάδας με επικεφαλής τον Φάνη Σπανό.
Στερεά Υπεροχής με επικεφαλής το Δημήτρη Αναγνωστάκη.
Ελεύθερη Στερεά με επικεφαλής τον Αντώνη Βούλγαρη.
Αριστερή Παρέμβαση με επικεφαλής την Νίκη Πολυζώη
Απόφαση Ανάγκης με επικεφαλής τον Αντώνη Μωραΐτη.
Σε ότι αφορά στους δήμους κατατέθηκαν οι συνδυασμοί:
Δήμος Λαμιέων:
Περήφανη Πόλη με επικεφαλής τον Θύμιο Καραΐσκο.
Λαϊκή Συσπείρωση με επικεφαλής τον Γιώργο Δελιχά.
Παρέμβαση Πολιτών για τη Λαμία με επικεφαλής τον Βασίλη Κυριακάκη.
Λαμία Νέα Προοπτική με επικεφαλής τον Θωμά Στάικο.
Πρόταση Ευθύνης με επικεφαλής τον Νίκο Σταυρογιάννη.
Λαμία στο Κέντρο με επικεφαλής τον Παναγιώτη Στασινό.
Την Δευτέρα το βράδυ οι έξι υποψήφιοι δήμαρχοι Λαμίας θα πάρουν μέρος στο πρώτο Debate στο Star Κεντρικής Ελλάδας (Βήμα για Όλους, 22.00 με τον Γιώργο Σιμόπουλο)
Δήμος Αμφίκλειας Ελάτειας:
Ενεργοί Πολίτες – Δύναμη Αναγέννησης με επικεφαλής τον Γιώργο Στάθη.
Λαϊκή Συσπείρωση με επικεφαλής τον Δημήτρη Τσούλφα
Ανεξάρτητη Δημοτική Κίνηση για τον Δήμο Αμφίκλειας Ελάτειας με επικεφαλής τον Γιώργο Ντάλα.
Ενας Δήμος – Ένα Μέλλον με επικεφαλής την Αθανασία Στιβακτή.
Δήμος Μακρακώμης:
Λαϊκή Συσπείρωση με επικεφαλής τον Παναγιώτη Ράμο.
Δύναμη Προοπτικής με επικεφαλής τον Γιώργο Χαντζή.
Ανεξάρτητη Δημιουργική Συνεργασία με επικεφαλής τον Θύμιο Παπαευθυμίου
Για τον Δήμο Στυλίδας:
Λαϊκή Συσπείρωση με επικεφαλής την Ευαγγελία Καρκάνη.
Ενωμένη Ανατολική Φθιωτιδα με επικεφαλής την Βιργινία Στεργίου.
Μαζί Μπορούμε με επικεφαλής τον Γιάννη Αποστόλου.
Πρόοδος με επικεφαλής την Αλεξάνδρα Βεντούρη Νασοπούλου
Δήμος Δομοκού:
Λαϊκή Συσπείρωση με επικεφαλής τον Χρήστο Νιάνιο.
Δύναμη Δημιουργίας με επικεφαλής τον Δημήτρη Τσιαχρήστα.
ΣυνΔημότες με επικεφαλής τον Χαράλαμπο Λιόλιο.
Δήμος Λοκρών:
Λαϊκή Συσπείρωση με επικεφαλής τον Θωμά Καρατράντο.
Δύναμη Προοπτικής με επικεφαλής τον Κωνσταντίνο Σούλια.
Λοκρίδα Για Όλους με επικεφαλής τον Θανάση Ζεκεντέ.
Συμπολιτεία Λοκρών με επικεφαλής τον Νίκο Λιόλιο.
Δήμος Καμένων Βούρλων:
Λαϊκή Συσπείρωση με επικεφαλής τον Γιάννη Ηλιόπουλο.
Πορεία Ανάπτυξης με επικεφαλής τον Γιάννη Συκιώτη.
Αλλάζουμε Μαζί με επικεφαλής τον Δημήτρη Παπαναγιώτου.
Δυναμη Προόδου με επικεφαλής τον Δημήτρη Τσώμο.