Νίκησε τη Μελική εκτός έδρας ο ΑΓΣΙ

Εικόνα του άρθρου Νίκησε τη Μελική εκτός έδρας ο ΑΓΣΙ
ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ: Γιώργος Τσαντίκος
ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 17/12/2018, 21:36

Εκτός έδρας νίκη πήρε ο ΑΓΣΙ, επικρατώντας 76-61 του Γ.Α.Σ. Μελικής φτάνοντας τις έξι νίκες στον 3ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του Σοφοκλή Τσουκανέλη ο Αντώνης Χρύσης με 26 πόντους, εκ των οποίων οι 14 στο τελευταίο δεκάλεπτο. Άξιοι συμπαραστάτες οι Θυμνιός με 14 και Πουρνάρας με 13. Αν και η Μελίκη προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 15-12, στο ημίχρονο ο ΑΓΣΙ κατόρθωσε με επιμέρους 24-17 να πάρει τα ηνία του αγώνα με 36-32.

Τα δεκάλεπτα: 15-12, 32-36, 45-54, 61-76

Διαιτητές: Γαζέτα, Παπαθανασίου

Γ.Α.Σ. Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 14(1), Μαυρίδης 18(2), Καποδίστριας, Μαγάλιος, Κυριάκου, Λαπατούρας 7, Καρατζάς, Κοτζάμπασης 6, Σταυρουλάκης 12(3), Πειμενίδης, Λέφας 2, Ρογγότης 2

ΑΓΣΙ (Τσουκανέλης-Τσαμπαλάς): Καννής 5(1), Ζαμπέτης 7, Σαχπατζίδης 6(1), Αντωνίου, Πουρνάρας 13, Χρύσης 26(4), Μάκης, Παπανικολάου, Θυμνιός 14, Φίλιος 4, Θώδης 1

Ήττα για τον ΑΓΣΙ (U 20)

Ο ΑΓΣΙ (U 20) γνώρισε την ήττα στο τοπικό ντέρμπι από τον Θρύλο Ιωαννίνων με σκορ 66-52, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής στο Β΄ όμιλο της Α΄ ΕΣΚΑΒΔΕ.

Τα δεκάλεπτα: 15-15, 31-36, 49-51, 52-66

Διαιτητές: Λειβαδίτης, Αθανασίου

ΑΓΣΙ U 20 (Αυγερινός-Μυλώνης): Ντάγκας, Ψιλοδημητρακόπουλος 15, Σταλίκας 8(1), Γκανιάτσας, Κονταξής, Μουστακλής, Κωστής 6, Μπάρκας 2, Τσίγκας 18(4), Κολόκας 3

Θρύλος Ιωαννίων (Μπεζεβέγκης): Αποστολίδης, Παπούδος 14, Καραγιάννης 19, Νικολίτσας, Σκόρδος 3, Ντόντης 9, Σιαραψής, Τζοβάρας 21, Παπαζυγούρας, Νυφαντής, Μπιλανάκης

Τα Τμήματα Υποδομής

Το παιδικό του ΑΓΣΙ κέρδισε με 122-40 το παιδικό του Θρύλου Ιωαννίνων (Β) και το παιδικό του ΑΓΣΙ (B), γνώρισε την ήττα με 54-52 από το αντίστοιχο τμήμα του Σπάρτακου.

Τέλος τα Μίνι 2006 του ΑΓΣΙ γνώρισαν την ήττα από τον Ναυσίθοο με σκορ 59-36 στον προημιτελικό και αποκλείστηκαν από τη συνέχεια.