Όλα τα ΣπορΡοή Ειδήσεων

Νίκη-πρόκριση για την Ακαδημία Ευηνοχωρίου επί του Ατρόμητου Αντιρρίου (φωτο)

Νίκη-πρόκριση για την ομάδα της Ακαδημίας Ευηνοχωρίου η οποία επιβλήθηκε στον χθεσινό αγώνα κυπέλλου με σκορ 3-1 του Ατρόμητου Αντιρρίου (Α κατηγορία).

Στο πρώτο παιχνίδι των επίσημων υποχρεώσεων η ομάδα του Θανάση Διαμαντόπουλου έδειξε το σοβαρό χαρακτήρα της, μπήκε στο γήπεδο αποφασισμένη και «κοίταξε» στα μάτια τον αντίπαλό της. Έτσι κατάφερε με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο (Διαμαντόπουλος Χρ. Και Βασιλείου Γ.) να πάρει το προβάδισμα στο σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο με το ίδιο σοβαρό πρόσωπο κατάφερε και πήρε τη νίκη, αφού προηγουμένως το Αντίρριο μείωσε σε 2-1 στο 80΄, όμως στο 85’ με γκολ του Μακρή Σπύρου διαμορφώθηκε το τελικό 3-1.

Τα γκολ:

40’ Ο Διαμαντόπουλος Χρήστος με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή κάνει το 1-0

45’ Μέσα στη περιοχή ο Βασιλείου Γιώργος κάνει ωραίο κοντρόλ με το στήθος και στη συνέχεια με πλασέ κάνει το 2-0 για το Ευηνοχώρι

80’ Με απευθείας φάουλ ο Καλαβρουζιώτης Θ. μειώνει σε 2-1

85’ ο Μακρής Σπύρος αφού πέρασε και τον Χασαπογιάννη πλασάρει και κάνει το τελικό 3-1

Διαιτητές της αναμέτρησης οι κ.κ Γκιάφης, Σούζας και Λιακώνης.

Ακαδημία Ευηνοχωρίου: (Θ.Διαμαντόπουλος) Τσαπόκος, Γερετσιάν Χρ., Διαμαντόπουλος Αθ., Βασιλείου Γ., Γερετσιάν Ι. , Βασιλείου Κ., Δημαράς Π. (53’ Μακρής Σ.), Διαμαντόπουλος Χρ.(90’ Νασόπουλος Ε.), Πανόπουλος Κ., Γεωργίου Γ. (90’ Λαμπαδάρης Ν.), Μάνθος Κ. (81’ Φονταλής Β.)

Ατρόμητος Αντιρρίου: (Γ.Πανουργιάς) Χασαπογιάννης, Βλάχος Ν, Παναγιωτόπουλος (46′ Κάπο), Πετσίνης (62′ Καλαβρουζιώτης Α.) Κάκκος Χ., Θανασιός, Ταμπάκης (46′ Ευθυμιόπουλος), Κουραχάνης, Καλαβρουζιώτης Θ., Ζαχαρόπουλος Γ. (46′ Ζαχαρόπουλος Α.), Κάκκος Β.