Το σερραίκό ντέρμπι στην τελική φάση της ΕΚΑΣΑΜΑΘ μεταξύ του Πανσερραϊκός ΚΡΙ ΚΡΙ και ΓΣ Σέρρες 2017, δεσπόζει στην αγωνιστική κίνηση στο μπάσκετ το Σαββατοκύριακο 4/5 Μαϊου.
Οι Ικαροι από την άλλη θέλοντας να διατηρήσουν τις ελπίδες τους για την παραμονή στην Β’ Εθνική κατηγορία, αντιμετωπίζουν εκτός έδρας το Στρατώνι, το οποίο βρίσκεται στην ίδια θέση με τους Ικάρους.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων του Σαββατοκύριακου
22o ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ ΟΣΕΚΑ
Βόρειος Όμιλος 9η Αγωνιστική (4-5/5/19)
- ΓΕ Τρικάλων – ΜΓΣ Πανσερραϊκός
- ΑΣ Ηρόδικος Κομοτηνής – ΑΟ Καβάλας
Ρεπό ΑΣ Αργοναύτες Βόλου
Βαθμολογία (8 ματς)
- ΓΕ Τρικάλων 11β. 311-263
- ΑΟ Καβάλας 11β. 356-272
- ΑΣ Ηρόδικος Κομοτηνής 10β. 303-269
- ΑΣ Αργοναύτες Βόλου 9β 332-342
- ΜΓΣ Πανσερραϊκός 7β. 247-385
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Ολοκληρώθηκε η αγωνιστική δράση για το Γυναικείο τμήμα μπάσκετ του Πανσερραϊκού
Ο Πανσερραϊκός τερμάτισε στην 8η θέση με 30β (8νίκες 14 ήττες)
Η Τελική Βαθμολογία (22 Ματς)
- Παναθλητικός Συκεών 44β. 1554-1005
- ΠΑΣ Γιάννενα 40β. 1363-995
- Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 39. 1322-1079
- ΑΕ Πυλαιας 39β. 1579-1238
- Απόλλων Καλαμαριάς 35β. 1213-1053
- Άρης Θεσσαλονίκης 33β. 1318-1124
- Αστέρας Ιπποδρομίου/Μαντουλίδης 32β. 1362-1211
- Πανσερραϊκός 30β. 1138-1247
- Πιερικός/Αρχέλαος 29β. 1194-1305
- Ολύμπια Λάρισας 28β. 979-1334
- Τιτάνες Δράμας 25β. 1012-1500
- Ολυμπιακός Βόλου 22β. 835-1728
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ
Β’ ΟΜΙΛΟΣ 28η Αγωνιστική – Κυριακή 5/5/19 5μμ
- 3μμ. Φαίακας Κέρκυρας – Έσπερος Λαμίας
- ΑΟ Αγρινίου – ΧΑΝΘ
- Φίλιππος Βέροιας – Γέφυρα
- Στρατώνι – Ίκαροι Σερρών, Γήπεδο Αρναίας
- ΓΣ Φάρσαλα – ΓΣ Ελευθερούπολης
- Μαχητές Δόξα Πεύκων – ΣΑΑΚ Ανατόλια
- ΓΣ Νίκη Βόλου – Ερμής Λαγκαδά
- Μακεδονικός – Χαλκηδόνα
Βαθμολογία (27 ματς)
- ΣΑΑΚ Ανατόλια 52β. 2249-1881
- ΓΣ Ελευθερούπολης 46β. 1924-1735
- ΑΟ Αγρινίου 46β. 2000-1872
- ΧΑΝΘ 43β. 1942-1842
- Φίλιππος Βέροιας 43β. 1889-1899
- Ερμής Λαγκαδά 42β. 1961-1812
- Μαχητές Δόξα Πεύκων 41β. 1814-1784
- Χαλκηδόνα 40β. 1833-1872
- Έσπερος Λαμίας 39β. 1837-1918
- Γέφυρα 38β. 1896-1931
- ΓΣ Φάρσαλα 38β. 1954-1964
- Ίκαροι Σερρών 37β. 1884-1886
- Στρατώνι 37β. 1832-1913
- ΓΣ Νίκη Βόλου 37β. 1904-2008
- Φαίακας Κέρκυρας 37β. 1748-2046
- Μακεδονικός 32β.1735-2043
ΕΚΑΣΑΜΑΘ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ
ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ 2η Αγωνιστική (4-5/5/19)
Σάββατο 4/5
- 5μμ. Πανσερραϊκός – ΓΣ Σέρρες 2017, Γήπεδο Ομόνοιας
Κυριακή 5/5
- 5μμ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Αστέρας Καβάλας
Βαθμολογία (1 Ματς)
- Πανσερραϊκός (77-64)
- ΓΣ Σέρρες 2017 2β (74-58)
- Εθνικός Αλεξανδρούπολης (58-74)
- Αστέρας Καβάλας (64-77)
3η Αγωνιστική (10-11/5/19)
- Αστέρας Καβάλας – ΓΣ Σέρρες 2017
- Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Πανσερραϊκός
4η Αγωνιστική (17-18/5/19)
- Πανσερραϊκός – Αστέρας Καβάλας
- Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΓΣ Σέρρες 2017
5η Αγωνιστική (24-25/5)
- Αστέρας Καβάλας – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
- ΓΣ Σέρρες 2017 – Πανσερραϊκός
6η Αγωνιστική (1-2/6/19)
- Πανσερραϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
- ΓΣ Σέρρες 2017 – Αστέρας Καβάλας
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ 4η Αγωνιστική
Κυριακή 14/4
- Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης Πάνθηρες Καβάλας 42-38
4η Εξ Αναβολής Αγωνιστική
Σάββατο 20/4
- Ασπίδα Ξάνθης – Ένωση Καβάλας 42-39
5η Αγωνιστική
Κυριακή 21/4
- Ορφέας Νέου Σκοπού – Ασπίδα Ξάνθης 39-57
- Τα Δεκάλεπτα 11-15, 21-26, 39-57
- Ένωση Καβάλας – Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης 41-20
Βαθμολογία (5 Ματς)
- Ασπίδα Ξάνθης 17β. 274-200
- Ένωση Καβάλας 17β 266-184
- Αστέρας Καβάλας 11β 176-119
- Ορφέας Νέου Σκοπού 11β. 149-239
- Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης 10β 183-263
- Πάνθηρες Καβάλας 9β 157-210
5η Εξ Αναβολής Αγωνιστική
Σάββατο 4/5
- 1μμ. Πάνθηρες Καβάλας – Αστέρας Καβάλας
4η Εξ Αναβολής Αγωνιστική
Κυριακή 5/5
- 5μμ. Αστέρας Καβάλας – Ορφέας Νέου Σκοπού, ΔΑΚ Ποταμουδίων
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’ ΕΚΑΣΑΜΑΘ 2018-19
Α’ ΌΜΙΛΟΣ – 3-8/5/19
11η Αγωνιστική
Παρασκευή 3/5
- 7.30μμ. ΑΕ Σερρών – ΑΕ Λευκώνα, ΔΑΚ Κοιλάδας
Σάββατο 4/5
- 3μμ. Πανσερραϊκός – ΓΑΣ Βισάλτης, Γήπεδο Ομόνοιας
- 3μμ. Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΑΟ Ηράκλειας, Γήπεδο Σιδηροκάστρου
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ ΕΚΑΣΑΜΑΘ 2018-19
Α’ ΌΜΙΛΟΣ – 4-8/5/19
5η Αγωνιστική
Κυριακή 5/5
- 3μμ. Ένωση Καβάλας – Ίκαροι Σερρών, ΔΑΚ Ποταμουδίων
Τετάρτη 8/5
- 5μμ. Πάνθηρες Καβάλας – Αστέρας Καβάλας
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’ ΕΚΑΣΑΜΑΘ 2018-19
Α’ ΌΜΙΛΟΣ
7η Αγωνιστική
Σάββατο 4/5
- 1μμ. Ορφέας Ν. Σκοπού – ΑΕ Λευκώνα LSA1, Γήπεδο Ν. Σκοπού
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’ ΕΚΑΣΑΜΑΘ 2018-19
Α’ ΌΜΙΛΟΣ
Δεν υπάρχει αγωνιστική δράση αυτό το Σαββατοκύριακο 4-5/5/19