ΕΜΠΟΡΙΟ ΦΡΟΥΤΩΝ - ΛΑΧΑΝΙΚΩΝ

Σάββατο 26 Ιανουαρίου 2019

4-0 κέρδισε το Ναύπλιο 2017 τον Αριστείωνα

ΑΡΓΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ | 7:34:00 μ.μ. | | |
 Με το νέο της μεταγραφικό απόκτημα τον Αινεία Καλογερή στην αρχική ενδεκάδα, η ομάδα του Ναυπλίου πέρασε και από το Λυγουριό με 4-0.
Το αρνητικό σερί για τον Αριστείωνα συνεχίστηκε αφού μετράει 4 ήττες στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια.
Από την άλλη το Ναύπλιο 2017 συνεχίζει στη κορυφή της βαθμολογίας και παιχνίδι με παιχνίδι φτάνει όλο και πιο κοντά στον στόχο που δεν είναι άλλος από την άνοδο στη Γ εθνική κατηγορία.
Η ομάδα του Ναυπλίου σημείωσε δύο τέρματα ανά ημίχρονο, στο πρώτο ο Καλυβάς με πολύ όμορφο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Πνευματικό και ο Παπασαράντος μετά από ενέργεια του Αγγελόπουλου ο οποίος σούταρε , απέκρουσε ο Πνευματικός, κινήθηκε προς τη μπάλα ο Παπασαράντος και με αριστερό πλασέ έγραψε το 0-2.
Στο δεύτερο ημίχρονο άλλα δύο τέρματα με τον Δριμούρα να κάνει το 0-3 , ο οποίος είχε περάσει μόλις πέντε λεπτά μέσα στο ματς και το κερασάκι έβαλε ο Αινείας Καλογερής στο ντεμπούτο του με πάρα πολύ ωραίο πλασέ στην αριστερή γωνία του Μπαβέλα ο οποίος και αυτός λίγα λεπτά πριν είχε πάρει την θέση του Πνευματικού.