Στα πέναλτι προκρίθηκε στο FINAL 4 η Μικτή Νέων της ΕΠΣΗ

Στον Βόλο θα διεκδικήσει την κούπα που τόσο της λείπει η Μικτή Νέων τον Μαϊο καθώς πριν από λίγα λεπτά απέκλεισε στα πέναλτι την ΕΠΣ Δωδεκανήσων με 4-1 στα πέναλτι (1-1 η κανονική διάρκεια) στην Βάρη για την Προημιτελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων.

Σε ένα παιχνίδι που έσπασε… καρδιές η Μικτή Νέων πήρε το εισιτήριο για το Final Four και θα διεκδικήσει για μια ακόμα χρονιά τον τίτλο.

Όλα ξεκίνησαν ονειρικά για τα… πιτσιρίκια του Γιάννη Χατζησεβαστού χάνοντας μεγάλες ευκαιρίες να πετύχουν το γκολ που τελικά ήρθε στο 34ο λεπτό με δυνατό σουτ του Ζηδιανάκη.

Στην επανάληψη η ομάδα των Δωδεκανήσσων όπως ήταν φυσιολογικό πίεσε και λίγο πριν το φινάλε κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα με τον Μαγκούλια.

Το ματς οδηγήθηκε στα πέναλτι και εκεί οι παίκτες της Μικτής ΕΠΣΗ ήταν πιο ψύχραιμη και κατάφεραν να πάρουν το εισιτήριο για το Fianal Four επικρατώντας με 4-1. Τα γκολ από την άσπρη βούλα τα πέτυχαν οι Ζηδιανάκης, Βασιλάκης, Ματαλιωτάκης, Ψιμόπουλος.