Ισόπαλο το ντέρμπι, νίκη- ανάσα για τον Πόρο

Δείτε τι συνέβη στις αναμετρήσεις της 17ης αγωνιστικής του 8ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Το μεγάλο ματς του Ηροδότου με τον ΠΟΑ δεν ανέδειξε νικητή, αφού ολοκληρώθηκε ισόπαλο 0-0, ενώ ο Πόρος «ξεκόλλησε» από την τελευταία θέση, καθώς νίκησε 1-0 τον Ρεθυμνιακό και τον «προσπέρασε» στη γενική κατάταξη. Αναλυτικά:

Ηρόδοτος-ΠΟΑ 0-0: Το παιχνίδι στη Ν. Αλικαρνασσό ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα. Στο πρώτο ημίχρονο τη σημαντικότερη στιγμή την είχαν οι γηπεδούχοι, καθώς το 17’ είχαν προσπάθεια στο δοκάρι. Στην επανάληψη δεν άλλαξε κάτι και οι δυο ομάδες μοιράστηκαν από ένα βαθμό.

Πανακρωτηριακός-Γιούχτας 2-1: Ο Πανακρωτηριακός «κλείδωσε» τη συμμετοχή του στα πλέι οφ. Ο χανιώτικος σύλλογος κατάφερε να πάρει το προβάδισμα λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους (44’) με τέρμα του Βουρβαχάκη.

Ο αγώνας ήταν συγκλονιστικός. Οι Αρχανιώτες ισοφάρισαν στο 91' με κοντινό σουτ του Πλουσή, αλλά στο 93' ο Αναστασόπουλος διαμόρφωσε το τελικό σκορ.