Αθλητικά

Β’ Εθνική Κατηγορία γυναικών: Ισοπαλία η L.F.C. Ιάλυσος, ήττα ο Σταυρός Κ.

Μία ισοπαλία και μία ήττα ήταν ο απολογισμός των ομάδων του νησιού μας στην 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Κατηγορίας γυναικών στον 4ο όμιλο.
Η L.F.C. Ιάλυσος παρότι βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 1-0 έως και τα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης με τον Α.Σ. Βόλος, δέχθηκε το σκορ της ισοφάρισης στις καθυστερήσεις και αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1.
Ήταν ο πρώτος βαθμός που κατακτά η ομάδα του Βαγγέλη Χατζηαντωνίου στο φετινό πρωτάθλημα, που ενδεχομένως να αποδειχθεί… χρυσάφι στην συνέχεια της σεζόν.
Ο Σταυρός Καλυθιών δεν τα κατάφερε απέναντι στην Αθηναϊκή Αγίου Δημητρίου γνωρίζοντας βαριά ήττα με σκορ 4-0, που ήταν η τρίτη στις ισάριθμες αγωνιστικές.