ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ-ΑΚΑΔ. ΕΡΕΤΡΙΑΣ 4-2 (Προπαίδες): Προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό

15 Ιουνίου 2019, 21:06
A+ A-
Υπάρχει και ρεβάνς την Τετάρτη στην Ερέτρια.

Οι Προπαίδες (Κ12) του Λήλα (με πορτοκαλί-"οράνιε" φανέλα) νίκησαν με 4-2 τους Προπαίδες της Ακαδημίας Ερέτριας και απέκτησαν προβάδισμα πρόκρισης στον μεγάλο τελικό.

Το ματς που έγινε το απόγευμα του Σαββάτου (15/6) στο γήπεδο Βασιλικού ήταν ο πρώτος ημιτελικός, ενώ την Τετάρτη 19/6 θα γίνει ο αγώνας ρεβάνς.

Ο Λήλας θα προσπαθήσει να υπερασπιστεί το σκορ του σημερινού -πρώτου- αγώνα, ενώ η Ερέτρια θα επιχειρήσει να κάνει την ανατροπή.

Πρωταγωνιστής του Λήλα σήμερα ήταν ο Σαμαρτζής που πέτυχε χατ τρικ.

Στην αρχή με δυο προσωπικά γκολ έβαλε μπροστά την ομάδα του (2-0), αλλά ο Ντερβίσι μείωσε σε 2-1.

Ο Τζαχόλλι για τον Λήλα έκανε το 3-1, σκορ με το οποίο έκλεισε το ημίχρονο.

Στο β' ημίχρονο ο Ρόνι Ζέκα μείωσε σε 3-2 για την Ακαδ. Ερέτριας, αλλά στο 60' (σ.σ. στην εκπνοή, καθώς τα ημίχρονα είναι ημίωρα), ο Σαμαρτζής βγήκε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας και με ιδανικό πλασέ έγραψε το τελικό 4-2.

Δείτε εδώ το πρόγραμμα της ημιτελικής φάσης...