ΟΠΕΧ-ΓΑΛΑΤΣΙ 3-0: Άλλο ένα βήμα προς τον τίτλο και την άνοδο

28 Φεβρουαρίου 2020, 08:30
A+ A-
Ακάθεκτη η αρμάδα της Σοφίας Ιορδανίδου.

Ακάθεκτη στο δρόμο προς την κούπα και την άνοδο οδεύει η γυναικεία ομάδα του ΟΠΕΧ στο βόλεϊ.

Το βράδυ της Τετάρτης (26/2) οι Χαλκιδέες νίκησαν με 3-0 το δυνατό Γαλάτσι για λογαριασμό της 18ης αγωνιστικής και παρέμειναν στο ρετιρέ της βαθμολογίας, στο +1 από τη 2η Βάρη, η οποία κι αυτή, για την ίδια αγωνιστική, νίκησε με 3-0 το Κουκάκι.

Ο ΟΠΕΧ έκανε άλλη μια πειστική εμφάνιση και νίκησε αρκετά εύκολα το Γαλάτσι, μολονότι απουσίαζαν οι δύο λίμπερο Μαρινάκη και Ράζου, καθώς και η πασαδόρος Μπέτσα.

Τα κορίτσια που κλήθηκαν να τις αντικαταστήσουν έκαναν πειστικό παιχνίδι, δείχνοντας παράλληλα και την πολύ καλή δουλειά που γίνεται στις ακαδημίες του συλλόγου από τη Σοφία Ιορδανίδου.

Με όπλα την υποδοχή και την άμυνα ο ΟΠΕΧ έκανε περίπατο και τα σετ ήταν 25-15, 25-18, 25-15.

Έπαιξαν οι: Δέδε, Κορρέ, Καραβά, Ιορδανίδου, Χριστοδούλου, Παπαγεωργίου, Γιατσάι, Μιχαλιά, Καρυστινού.

Πλέον, απομένουν άλλα δύο ματς μέχρι τον μεγάλο ...τελικό τίτλου με αντίπαλο τη Βάρη.

Την Τετάρτη 4/3 στις 9.30 το βράδυ ο ΟΠΕΧ θα υποδεχτεί το Λαγονήσι, ενώ την Τετάρτη 11/3 θα πάει στη Ραφήνα να παίξει με τον ΑΣ Αραφήν.

Την Τετάρτη 18/3 θα γίνει το πολύ μεγάλο παιχνίδι στο ΔΑΚ Χαλκίδας ανάμεσα στον ΟΠΕΧ και τη Βάρη και όποια ομάδα κερδίσει θα κάνει άλμα κατάκτησης της πρωτιάς στο πρωτάθλημα.

Ο ΟΠΕΧ έχει 49 βαθμούς με 17 νίκες και 1 ήττα (53-12 τα σετ) και η Βάρη έχει 48 βαθμούς με 16 νίκες και 2 ήττες (52-15 τα σετ).