ΕΠΣΗ: Διακοπή στο ΠΑΟΚ-Γόρτυς, στο νοσοκομείο ο Φραγκιαδάκης!

Image
 clock 18:09 | 17/03/2019
writer icon newsroom ekriti.gr

Αρνητική εξέλιξη υπάρχει στο παιχνίδι της Α1 ΕΠΣΗ ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και την Γόρτυνα στον Κρουσώνα, το οποίο διακόπηκε και το Φύλλο Αγώνα θα κλείσει από τον διαιτητή κ. Νικολακάκη στο Αστυνομικό Τμήμα Αγίου Μύρωνα.
Αιτία της διακοπής ήταν ένα αντικείμενο που πετάχτηκε προς τους παίκτες κατά τη διάρκεια της ανάπαυλας μετά την ολοκλήρωση του α’ ημιχρόνου και υπήρχε ένταση στον περιβάλλοντα χώρων των αποδυτηρίων. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα τον τραυματισμό του ποδοσφαιριστή της Γόρτυνας Φραγκιαδάκη ενώ στη συνέχεια κλήθηκε ασθενοφόρο για να τον μεταφέρει στο νοσοκομείο.
Tο παιχνίδι είχε κριθεί υψηλής επικινδυνότητας λόγω επεισοδίων που είχαν γίνει στον α’ γύρο στο γήπεδο Αγίων Δέκα, υπήρχε ισχυρή αστυνομική δύναμη, ωστόσο δεν αποφεύχθηκαν οι εντάσεις στον Κρουσώνα…
Αξίζει να σημειωθεί ότι ο ΠΑΟΚ προηγούνταν στο σκορ με 2-0 με δύο γκολ που είχαν σημειωθεί στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης από τους Ανωγειαννάκη και Νικηφόρο.