Στον 1ο όμιλο ο πρωταθλητής χειμώνα και φετινός κυπελλούχος ΕΣΚΑΘ, Σπάρτακος θα έχει εύκολο έργο απέναντι στην Ανάληψη Βόλου, όπως επίσης και ο Κεραυνός που υποδέχεται τη Σκιάθο. Αντίθετα, πιο δύσκολα θα είναι τα πράγματα για τον Πλατύκαμπο που φιλοξενεί την Αγριά.
Στον 2ο όμιλο ο Αμπελώνας αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον ΓΣ Νίκαιας και είναι το λογικό φαβορί, ΑΕΛ και Αστέρας θα μετρήσουν τις δυνάμεις τους στο λαρισινό ντέρμπι της ημέρας, ο Φοίβος υποδέχεται τους Σοφάδες σ’ ένα δύσκολο παιχνίδι, ενώ η Ελασσόνα δοκιμάζεται στα Τρίκαλα με αντίπαλο τη Φαλώρεια σ’ ένα παιχνίδι με χαρακτήρα βαθμολογικού ντέρμπι.
Αναλυτικά το πρόγραμμα του διημέρου στην Α1 ΕΣΚΑΘ και οι βαθμολογίες:
1ος ΟΜΙΛΟΣ - Σήμερα
ΕΑΚ Λάρισας, 15:00, Μύτικας-ΓΣ Βόλου
Κλ. «Β. Παρασκευόπουλος», 16:00, Ιωνας-Αλμυρός
Κλ. Αγ. Θωμά, 17:00, Σπάρτακος-Ανάληψη
Κλ. «Ι. Πατάκης», 17:00, Πλατύκαμπος-Αγριά
Κλ. Ν. Ιωνίας, 18:00, Αιολικός Βόλου-Διμήνι
Κλ. Αγ. Θωμά, 20:30, Κεραυνός-Σκιάθος
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Σπάρτακος 20
Αλμυρός 18
Αγριά 17
Ιωνας 17
Κεραυνός 16
Πλατύκαμπος 16
Διμήνι 15
Γ.Σ. Βόλου 14
Αιολικός 14
Ανάληψη 12
Σκιάθος 11
Μύτικας 10
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Σήμερα
Κλ. Μουζακίου, 17:00, Μουζάκι-Γόμφοι
Κλ. Μπάρας, 19:00, Δαναοί Τρ.- Αναγέννηση Κ.
Κλ. «Ι. Πατάκης», 19:00, ΓΣ Νίκαιας-Αμπελώνας
Αύριο
Δημ. Τρικάλων, 17:00, Φαλώρεια-Ελασσόνα
ΕΑΚ Λάρισας, 17:00, Φοίβος 2002- Σοφάδες
ΕΑΚ Λάρισας, 19:00, ΑΕΛ-Αστέρας Λάρ.
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αναγέννηση Κ. 20
Αμπελώνας 18
Δαναοί Τρ. 18
Γόμφοι 18
Σοφάδες* 15
Γ.Σ. Νίκαιας 15
Αστέρας Λάρ.* 13
Α.Ε.Λ.* 12
Φαλώρεια 12
Φοίβος 12
Ελασσόνα* 11
Μουζάκι 10
*Έχουν έναν αγώνα λιγότερο.
Η ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΔΙΗΜΕΡΟΥ
Στα υπόλοιπα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΘ θα διεξαχθούν αυτό το διήμερο οι παρακάτω αναμετρήσεις:
Α2 ΕΣΚΑΘ (10η αγωνιστική)
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Σήμερα
Κλ. Ν. Ιωνίας, 16:00, Ελευθεριακός-Αρμένιο
Αύριο
Κλ. Πορταριάς, 15:00, Ζαγορά-Ιωλκία
Κλ. Αγ. Θωμά, 17:30, Sports Academy - BC Volos
Κλ. Φαρσάλων, 17:30, ΑΣ Φαρσάλων-Αετοί Λάρ.
Κλ. Αλμυρού, 18:00, Ευξεινούπολη-Νίκαια 2012
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Sports Academy 17
Νίκαια 2012 17
Ελευθεριακός 16
Ζαγορά 15
Ευξεινούπολη 14
BC Volos 13
Αετοί Λάρ. 12
Α.Σ. Φαρσάλων 11
Ιωλκία 11
Αρμένιο 9
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Σήμερα
Κλ. Μπάρας, 17:00, Κρόνος Τρ.-Δεσκάτη
Κλ. Αγ. Θωμά, 19:00, Ίκαρος -ΑΕ Τρικάλων
Αύριο
ΕΑΚ Λάρισας, 15:00, ΕΑΛ-Απόλλων Κ.
14ο Γυμνάσιο Λάρ., 15:00, Σουφλάρια-Μάγοι Τρ.
Ε.Α.Κ. Καρδίτσας, 17:00, Ολυμπιακός Κ.-Νέοι ΑΕΛ
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΕ Τρικάλων 18
Μάγοι Τρ. 17
Ε.Α.Λ. 15
Ίκαρος 15
Ολυμπιακός Κ. 15
Απόλλων Κ. 13
Σουφλάρια 12
Δεσκάτη 10
Κρόνος Τρ. 10
Νέοι ΑΕΛ 10
Β’ ΕΣΚΑΘ (9η αγωνιστική)
1ος ΟΜΙΛΟΣ - Αύριο
Κλ. Αγ. Θωμά, 15:30, Καλοχώρι - Τιτάνες Αλμυρού
Κλ. Σκοπέλου, 12:00, ΑΟ Σκοπέλου-Ερμής 2018
ΕΑΚ Βόλου, 14:00, Ανόρθωσις -Μαρίνος Αντύπας
Κλ. Αγ. Θωμά, 12:00, BC Larisa -Ολυμπιονίκης
Ρεπό: Ηρακλής Χάλκης
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Μαρίνος Αντύπας 13
Ανόρθωσις 12
Ερμής 2018 11
Τιτάνες Αλμυρού 10
BC Larisa 10
Σκόπελος 8
Ολυμπιονίκης 8
Ηρακλής Χάλκης 8
Καλοχώρι 6
*Ο Ηρακλής Χάλκης έχει ένα μηδενισμό και -2 βαθμούς.
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Σήμερα
Κλ. Μπάρας, 15:00, Φούντας-Κρόνος Τυρν.
Κλ. Φαλάνης, 16:00, ΓΣ Φαλάνης-Ελπίδα Κ.
Αύριο
Κλ. Παλαμά, 16:00, ΓΑΣ Παλαμά- Πράσινη Γωνιά
Νέος Κεραυνός – Φαρκαδώνα (δ.δ.)
Ρεπό: Αγ. Κωνσταντίνος
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΓΑΣ Παλαμά 11
Κρόνος Τυρν. 10
Ελπίδα Κ. 10
N. Κεραυνός* 9
Γ.Σ. Φαλάνης 9
Πράσινη Γωνιά* 8
Αγ. Κωνσταντίνος 8
Φούντας 6
Φαρκαδώνα 0
*Έχουν έναν αγώνα λιγότερο.