Basket League: Νίκες για ΑΕΚ-ΠΑΟΚ, πήρε το “θρίλερ” ο Κολοσσός, πρώτη ήττα για Περιστέρι! (videos)

2019-11-02T18:52:40+00:00 2019-11-02T20:00:59+00:00.

Stefanos Tatsios

02/Nov/19 18:52

Eurohoops.net
BASKET LEAGUE / Eʠ- Ёٍ͉ɏӠ(֙ԏÑVɁ: ׁ̉ˇӠʁсÉM͇Ӡ/ EUROKINISSI)

Ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος της 6ης αγωνιστικής της Basket League, με πολλά σπουδαία αποτελέσματα και αγώνες που “έκλεψαν” την παράταση!

Της Eurohoops Team/ info@eurohoops.net

Το ματς της ημέρας, όπως φάνηκε τελικά ήταν αυτό του “Nick Galis Hall” ανάμεσα σε Άρη και Κολοσσό Ρόδου, που κρίθηκε στην δεύτερη παράταση και με τους Ροδίτες μετά από 50 λεπτά, να πανηγυρίζουν ένα τεράστιο διπλό με 87-85, σε ένα από τα κορυφαία παιχνίδια της χρονιάς.

Σημαντικές νίκες ακόμα πανηγύρισαν, ο Ιωνικός Νικαίας του Νίκου Βετούλα με αντίπαλο τον Ηρακλή (88-74), ο οποίος γνώρισε την 2η συνεχόμενη ήττα του, αλλά και το Λαύριο που αν και… αγχώθηκε με αντίπαλο το Ρέθυμνο, πήρε το ροζ φύλλο αγώνα με 86-78.

Οι δύο “Δικέφαλοι”, η ΑΕΚ και ο ΠΑΟΚ μετά την αποχώρηση του Κώστα Φλεβαράκη, επέστρεψαν στις νίκες στην Basket League, με αντιπάλους τον Πανιώνιο (91-61) και τον Ήφαιστο Λήμνου (94-74), ενώ στο σπουδαίο παιχνίδι της Πάτρας ανάμεσα σε Προμηθέα και Περιστέρι, οι γηπεδούχοι πήραν μία πολύ μεγάλη νίκη στα τελευταία δευτερόλεπτα, με 64-60!