ΑΕ Πελλάνας Καστορείου – Καλαμάτα 0-2 (video)

Ανήμερα της 28ης Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκε η αναμέτρηση ΑΕ Πελλάνας Καστορείου – Καλαμάτα για την 5η αγωνιστική του 8ου ομίλου της Γ΄Εθνικής.

450 περίπου φίλαθλοι των γηπεδούχων βρέθηκαν στο γήπεδο, ενώ δυναμικό παρόν έδωσαν και 200 οργανωμένοι και μη φίλαθλοι της “Μαύρης Θύελλας”

Μια ακόμα νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της η Καλαμάτα, η οποία επικράτησε με 2-0 εκτός έδρας της Ένωσης Πελλάνας – Καστορείου στο ματς που διεξήχθη στο δημοτικό στάδιο Σπάρτης.

Το πρώτο μέρος ήταν μοιρασμένο, με λιγοστές φάσεις για τις δύο ομάδες, πολλά φαουλ από αρκετά σκληρά μαρκαρίσματα με συνέπεια ο αγώνας να διακόπτεται συνεχώς και να μην έχει ρυθμό.

Στην επανάληψη η «Μαύρη Θύελλα» ανέβασε την απόδοση της και στο 65΄ κατάφερε να ανοίξει το σκορ, χάρη σε σουτ του Μίνγκα, το 0-1 ενώ επτά λεπτά αργότερα στο 72΄ η Καλαμάτα έφτασε στο 0-2 χάρη σε προβολή του Πινδώνη, αποτέλεσμα το οποίο και διατηρήθηκε μέχρι το φινάλε του αγώνα.

ΈΝΩΣΗ ΠΕΛΛΑΝΑΣ – ΚΑΣΤΟΡΕΙΟΥ (Ηλίας Αναστασάκος): Κραβαρίτης, Γενιτσαρίδης, Παναγιωτίδης, Εμέκα (66΄ Μπιταξής), Καλογέρης (53΄ Ρασιάς Λ.), Αναστασάκος, Γεωργαντάς (76΄ Ζαραφέτας), Λαμπρόπουλος, Ντιατά, Σικαλόπουλος, Γουόρντεν (63΄ Ρασιάς Στ.).

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Γιάννης Χριστόπουλος): Βούρας, Τσόπελας (18΄ λ.τρ. Ζελέκου), Ψάνης, Βοσκόπουλος, Αλιατίδης, Ζαχαρόπουλος, Φουάσης, Πινδώνης, Γιόνδης (21΄λ.τρ. Λαθύρης), Μίνγκας (89΄ Χότζα), Μαστραντωνάκης (80΄ Γκελγκέρια)

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις του αγώνα στο video του Flynews.gr που ακολουθεί: