Χαμός στο Τυμπάκι και ήττα για Τύλισο

Petite Perle 300×250

Σε ένα παιχνίδι με πολύ δύναμη και πάθος ο ΑΟΤ αναδείχθηκε νικητής με 1-0 με αντίπαλο την δυνατή Τύλισο.

Το παιχνίδι έκρινε ο Σκουτέλης δύο λεπτά πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου και αυτό το σκορ έμεινε μέχρι και τέλος του αγώνα με την Τύλισο να έχει πολλά παράπονα για την φιλοξενία του ΑΟΤ στο Τυμπάκι.

Το παιχνίδι τελείωσε με λιγότερους παίκτες για κάθε ομάδα αφού για τον ΑΟΤ πήραν κόκκινη στο 90' οι Χριστοδουλάκης και Φραγκιαδάκης με τον τελευταίο να είναι στον πάγκο και την Τύλισο να μένει με 9 από τις αποβολές των Γκίνη στο 78' και Αθουσάκη στο 88'.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΟΤ: Κωνστανταράκης, Μανουσάκης, Χαλκιαδάκης, Μπιμπάκης (62' Τριάντης), Παπαδομανωλάκης, Ντόκο, Κουτεντάκης (63' Σχοιναράκης), Σκουτέλης (88' Στρατιδάκης), Χριστοδουλάκης, Ντισπυράκης (90' Μποτοφέι), Μαρακομιχελάκης

ΤΥΛΙΣΟΣ: Καλυκάκης, Γιαννουλάκης, Τσαμπουράκης, Μπαλωμένος, Γκιώνης (46' Ταβουλαρέας), Μανιούδης (89' Βιτσαξάκης), Στεφανάκης (58' Μανιαδάκης), Χατζηγεωργίου, Γκίνη, Αθουσάκης, Κριτσωτάκης