«Καθάρισαν» Μάριν και Μπεν για τον Ερυθρό Αστέρα (vids)

Μετά τον διασυρμό από τη Μπάγερν Μονάχου ο Ερυθρός Αστέρας νίκησε 2-0 τη Μπόζντοβατς για το πρωτάθλημα Σερβίας.

Με γκολ του Μάριν και του Μπεν ο Ερυθρός Αστέρας νίκησε με σκορ 2-0 τη Μπόζντοβατς και άφησε πίσω του τη βαριά ήττα από τη Μπάγερν Μονάχου για το Champions League.

Οι πρωταθλητές Σερβίας παρατάχθηκαν με σχηματισμό 4-1-4-1 με τον Μιλόγεβιτς να βάζει στην ενδεκάδα τους Μάριν Ίβανοτς που ήταν κα το μεγάλο του στοίχημα. Πολύ καλός σε αυτό το παιχνίδι ήταν και ο Ματέο Γκαρσία, ο οποίος έχει δεχτεί σκληρή κριτική το τελευταίο διάστημα για τις εμφανίσεις του με την ερυθρόλευκη φανέλα.

Το σκορ για τον Ερυθρό Αστέρα άνοιξε στο 60’ ο Μάρκο Μάριν και ένας άλλος πρώην ποδοσφαιριστής του Ολυμπιακού, ο Μπεν στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων «κλείδωσε» τη νίκη κάνοντας το 2-0.

Ερυθρός Αστέρας: Μπόριαν – Γκόμπελιτς, Πάνκοφ, Ντέγκενεκ, Ρόντις – Πέτροβιτς – Μπεν, Ίβανιτς (78’ Γιόβανιτς), Μάριν (92’ Σίμιτς), Γκαρσίγια (86’ Βουκάνοβις) – Τομανέ.

Το 1-0 του Ερυθρού Αστέρα

Το 2-0 του Ερυθρού Αστέρα