Ρόδος - Κόρινθος 4-0: Ένα ημίχρονο χρειάστηκαν οι Ροδίτες για να «καθαρίσουν» το ματς (βαθμολογία)

Με περίπατο στο πρώτο ημίχρονο η Ρόδος «καθάρισε» την Κόρινθο για την τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου.

Η Ρόδος επικράτησε εύκολα της Κορίνθου με 4-0 και έκλεισε ιδανικά το 2019, επιστρέφοντας με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στις νίκες, μετά την ισοπαλία στη Ραφήνα.

Οι «πράσινοι» έκαναν επίδειξη δύναμης στο δημοτικό στάδιο και μπροστά σε λίγους φιλάθλους κέρδισαν άνετα την Κόρινθο, στο ματς με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 13ης αγωνιστικής στον 6ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Από την αρχή του αγώνα τα «ελάφια» έδειξαν την ανωτερότητα τους και δεν δυσκολεύτηκαν να πετύχουν μία ακόμη νίκη.

Το σκορ άνοιξε στο 12ο λεπτό ο Χατζησάββας, ο οποίος με όμορφο πλασέ, νίκησε τον Αθανασόπουλο. Στο 26' ο Δελαπόρτας έκανε το 2-0 και ουσιαστικά τελείωσε το παιχνίδι.

Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Τριχάκης με κοντινό πλασέ έκανε το 3-0, ενώ το τέταρτο τέρμα ήρθε στο 79' με τον Μπίσα να πλασάρει τον Αθανασόπουλο για το τελικό 4-0.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΡΟΔΟΣ (Κώστας Βελιτζέλος): Καμπάς, Βουργουντζής, Σταυλάς, Κανταρτζής, Σούλης, Μισέλ (68’ Σουλάι), Μπίσα, Τριχάκης (82’ Αλιμερκάι), Χατζησάββας (75’ Παπανικολάου), Δελαπόρτας (58’ Αγγελίδης), Μπουντόπουλος

ΚΟΡΙΝΘΟΣ (Μπάμπης Πάτρας): Αθανασόπουλος, Κωστόπουλος, Φύλης, Ντερσίλης, Δημητρίου, Μαγγίνας, Παπανικολάου, Κόκκινος (76’ Κεβάνι), Κουιμέλης, Ράπτης, Λέσσι (54’ Ντόκα)