ΑΕΛ - ΑΕΚ 0-0: Λασπομα«Χ»ία

Πάνω στον άθλιο αγωνιστικό χώρο του AEΛ FC Arena η ΑΕΛ και η ΑΕΚ απέτυχαν να σκοράρουν και έμειναν στο 0-0.

Άτεχνο και δυνατό ήταν το ματς, με πολλές μονομαχίες αλλά ελάχιστες φάσεις. Στο α' ημίχρονο οι δυο ομάδες δεν είχαν ούτε μια ευκαιρία.

Ουσιαστικά όλα έγιναν στο β΄ ημίχρονο και συγκεκριμένα στο διάστημα 57΄-66΄. Ξεκίνησαν με το δοκάρι του Λιβάια και ακολούθησαν τέσσερις εκπληκτικές ευκαιρίες της ΑΕΛ για να ανοίξει το σκορ.

Από εξαιρετική θέση κατά σειρά οι Μπράλιτς (58΄), Ντάουντα (61΄), Μιχαήλ (64΄) και Ουάρντα (66΄) δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

Στο 83' ο Μόρας έκοψε την μπάλα πάνω στο γραμμή, μετά από σουτ του Μάνταλου κι εκεί ουσιαστικά έκλεισε η αναμέτρηση.