Ντουντούκα
Θρύλε των γηπέδων, Ολυμπιακέ!

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Πυλαία 26-17 (Τελικό)

Σάββατο, 9 Νοεμβρίου 2019 - 18:01

Με στόχο την έκτη συνεχή νίκη, σε ισάριθμα ματς στην Handball Premier, ο Ολυμπιακός υποδέχεται στις 18:00, στο κλειστό ΔΑΚ Νίκαιας «Πλάτων» την ΑΕΣΧ Πυλαίας. Οι νταμπλούχοι έχουν το απόλυτο στο πρωτάθλημα και φυσικά θέλουν να το διατηρήσουν, νικώντας και σήμερα το απόγευμα.

Τζηράς, Μάλλιος, Καρβάτσκι είναι εκτός για τους «ερυθρόλευκους».

Η διακύμανση της αναμέτρησης:

1ο ημίχρονο:

Με καθυστέρηση θα ξεκινήσει η αναμέτρηση μιας και υπάρχει πρόβλημα με τον φωτισμό του γηπέδου.

6-5: Ο Ολυμπιακός έχει βραχεία κεφαλή στο σκορ στο πρώτο μισό του πρώτου ημιχρόνου.

Χτύπησε στο γόνατο ο Λέμος, ο οποίος βγήκε εκτός αγώνα.

12-9: Ο Ολυμπιακός είναι μπροστά με τρία τέρματα στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Σύμφωνα με το ιατρικό επιτελείο του Ολυμπιακού, ο Πάτρικ Λέμος δεν αντιμετωπίζει κάτι το σοβαρό.

2ο ημίχρονο:

Ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο.

Εκτός αγώνα με τραυματισμό και ο Άγγελος Τσίλης για τον Ολυμπιακό.

17-12: Για πρώτη φορά στα πέντε γκολ διαφορά ο Θρύλος, είκοσι λεπτά πριν τελειώσει το ματς.

20-15: Οι «ερυθρόλευκοι» διατηρούν τη διαφορά των πέντε τερμάτων δέκα λεπτά πριν την ολοκλήρωση της αναμέτρησης.

26-17: Τελικό σκορ στη Νίκαια με τον Ολυμπιακό να παίρνει μία ακόμα νίκη στο πρωτάθλημα.

Ο αριστερός εξτρέμ του Ολυμπιακού τραυματίστηκε στην αναμέτρηση με την Πυλαία και όλα δείχνουν ότι χάνει το ματς με τον ΠΑΟΚ. Τίποτα το ανησυχητικό ο Λέμος.

«Να προετοιμαστούμε ενόψει ΠΑΟΚ»

Το Σαββατιάτικο (9/11) ματς του Ολυμπιακού με την Πυλαία είναι πολύ σημαντικό, ενόψει του ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ, σύμφωνα με τον Γιώργο Ζαραβίνα...