“Πάτησε” τον ΚΑΟΧ ο Γ.Σ.Φαρσάλων

Εύκολο απόγευμα για τον Γ.Σ.Φαρσάλων όπου επικράτησε με 59-79 στην έδρα του ΚΑΟΧ. Οι Φαρσαλινοί έδειξαν άμεση αντίδραση μετά την ήττα από την Καβάλα και άλλαξαν το «τσιπάκι» επιστρέφοντας στα θετικά αποτελέσματα από την επόμενη κιόλας αγωνιστική.

Το συγκρότημα του κ. Γιασάρη έδειξε από την αρχή του αγώνα ότι δεν είχε διάθεση για «παιχνιδάκια» και πήρε από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο διαφορά δέκα πόντων (15-25). Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ψαλίδα συνεχώς άνοιγε οι γηπεδούχοι δεν μπορούσαν να ακολουθήσουν σε κανένα σημείο του αγώνα τους Φαρσαλινούς οι οποίοι πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο όντας στο +19 (32-51) στο ημίχρονο. Στην επανάληψη η οποία έμοιαζε τυπική διαδικασία ο Γυμναστικός δεν άφησε το πόδι από το «γκάζι» και αύξησε την διαφορά στο +25 (46-71). Στο τέταρτο δεκάλεπτο όλα είχαν κριθεί με τους Φαρσαλινούς να φεύγουν από το Πευκοχώρι με παίρνοντας μια πολύτιμη εκτός έδρας με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 59-79. Πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης ο Φιλοξενίδης με 22 πόντους, ενώ για τα Φάρσαλα ο Παπαχρήστος με 21 πόντους και ακολουθεί ο Τσούκας με 20 πόντους.