breaking news Νέο

Μεγάλο διπλό του ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας

Πολύ μεγάλη νίκη εκτός έδρας πήρε χθες το απόγευμα στον εξ αναβολής αγώνα ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας στο Ροδοχώρι κερδίζοντας τον τοπικό ΓΑΣ με 3-2.

Το παιχνίδι όπως φανερώνει και το σκορ ήταν ανοιχτό με πολλές φάσεις μπροστά στις εστίες των δύο ομάδων με τους φιλοξενούμενους πιο ουσιαστικούς να κερδίζουν τελικά με 3-2.

Στο σκορ προηγήθηκε μόλις στο 7’ ο ΠΑΟΚ με πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε ο Αργυρόπουλος με το Ροδοχώρι να ισοφαρίζει δυο λεπά αργότερα με έναν πρωην ποδοσφαιριστή του αντιπάλου του τον Πατατούκα.

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο η γηπεδούχος ομάδα έκανε την πλήρη ανατροπή με γκολ που πέτυχε ο Μουρουζίδης. Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ μπήκε πιο δυνατά και στο 64’ έφερε το παιχνιδι στα ίσα και πάλι με γκολ του Αργυρόπουλου.

Το Ροδοχώρι πίεσε στα τελευταία λεπτά ψάχνοντας ένα δεύτερο τέρμα με τον ΠΑΟΚ να χτυπάει στην κόντρα και στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού να πετυχαίνει και ένα τρίτο τέρμα με τον Λ. Κίτσα παίρνοντας έτσι μια υπερπολύτιμη νίκη.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΡΟΔΟΧΩΡΙ: Καζεπίδης, Κοτσαχρήστος, Παπαδόπουλος Ν., Μαγγίζης, Ασλάνογλου, Λίπε, Μπρέγκου, Ουέλινγκτον, Πατατούκας (60’ Φραγκής), Βούλγαρης (71’ Τενεκετζί), Μουρουζίδης.

ΠΑΟΚ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ: Θεοδώρου, Λαδάς, Κούκλας Αν., Κουμπουρας, Μπουκλάς, Αραμπατζής (70’ Πιπιλιάρης), Πέτκος, Κίτσας Ν., Κουκλάς Β. (90’ Κουκλάς Π.), Κίτσας Λ., Αργυρόπουλος.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Μετά το χθεσινό αγώνα Ροδοχώρι - ΠΑΟΚ 3-2 η βαθμολογία της Α’ κατηγορίας δίχως εκκρεμότητες έχει διαμορφωθεί ως εξης: